Často se ženám, které prošly těhotenstvím nebo rychle shodily pár kilogramů, stane, že jim i přes úbytek váhy zůstane povolená kůže v oblasti břicha. Dá se s tím něco dělat?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Když po porodu cvičíte, ale bříško zůstává stále nafouklé

Problém povislé kůže v břišní oblasti trápí nejčastěji ženy po porodu. Těhotenství celkově poškodí kůži striemi. Záleží na kolagenových a elastických vláknech a ta jsou u každé ženy jiná. Důležitou roli zde hraje i břišní stěna, kterou musíte po porodu opět zpevnit, aby se vrátila do původní polohy. Cvičíte a chodíte pravidelně za fyzioterapeutem, který se s vámi věnuje zpevnění oblasti středu těla, ale stále nejste spokojená? Svou roli někdy hraje i genetika. Břicho se zkrátka nedokáže vrátit a zůstává vyklenuté. V takovém případě je vaším jediným řešením návštěva plastického chirurga.

Povolená kůže v podbřišku trápí i ženy, které rychle zhubly

Dalším důvodem je vysoký úbytek hmotnosti. Nejvíce tuku se ukládá ženám do boků, pasu a stehen.  Po redukci hmotnosti zůstává ženám, které zhubly, nejčastěji vytáhlá kůže především v dolní polovině břicha. I v tomto případě bude nutný zásah plastického chirurga. Pokud se vám podařilo shodit hodně kilogramů a břicho pořád nevypadá tak, jak byste si představovaly, je dost možné, že se vám podařilo ubrat pouze podkožní břišní tuk. V oblasti břicha se ale nachází ještě viscerální břišní tuk, který se ukládá v okolí orgánů. Pokud je ho příliš, obvod břicha zůstane i nadále zvětšený.

Zpevněte břišní stěnu a zbavte se nehezkého převisu ochablé kůže

V obou případech představuje řešení plastická chirurgie, konkrétně abdominoplastika. Během plastické operace břišní stěny vám chirurg odstraní přebytky kůže nejen z podbřišku ale i z oblasti pupku. Současně s kůží odsaje i přebytečný tuk. Výsledky jsou fantastické, díky nim získáte po zákroku zpět svoje sebevědomí.

Pro tuto operaci musíte být samozřejmě v perfektním zdravotním stavu. Ambdominoplastika pomůže i štíhlým ženám ke zpevnění břišní stěny, s ochablou kůží v okolí podbřišku a striemi. Abdominoplastikou se rozhodně nehubne. Dokonce je dobré, abyste ji podstoupily až potom, co zhubnete na požadovanou váhu. S nehezky vypadajícím bříškem už se trápit nemusíte.

 

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář