Zahlédnout mě v kuchyni u sporáku je stejná vzácnost, jako spatřit Lochnesskou příšeru. Jednou za rok se to stane, lidi to vystraší a pak je zase klid. Tak jako tak mám ale pro tebe můj poslední příběh z kuchyně, ve kterém hraje hlavní roli nepřeteklý hrnec a jeden silikonový vynález.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Tím vynálezem je patentovaná poklička Kochblume, kterou jsem měla možnost otestovat. Když jsem se od šéfredaktorky Lucky dozvěděla, že zrovna já bych měla testovat kuchyňskou pomůcku, vyskočil mi pot na čele! Já? Vždyť umím jen pár receptů a v kuchyni jsem jak slon v porcelánu. Následně mi bylo vysvětleno, že vynález Kochblume je mj. určen i pro mně podobná nemehla. No uvidíme…

Nemehlo v kuchyni zachránila silikonová květina
Pomůže silikonová poklička Kochblume zabránit nepořádku v kuchyni?

Silikon nepatří jen do podprsenky

Možná některé pány zaskočím, avšak silikon není hitem jen v plastické chirurgii, ale také v kuchyni. Kochblume je vyrobena ze 100% potravinářského silikonu s vysokou teplotní odolností. Pokud nebudeš chtít vystřelit pokličku do vesmíru, vydrží prakticky vše od běžného vaření až po troubu a myčku na nádobí…. a taky házení, protože lítá lépe než kdejaké frisbee (vyzkouženo za tebe).

Čas už mi není v patách

Pokud mě na vaření něco štve, tak je to bordel a čas. Nechci trávit v kuchyni hodiny jen kvůli tomu, že si chci vychutnat špagety s pořádnou hromadou sýru. Moje vaření totiž většinou funguje tak, že hodím něco do hrnce, na chvilku si odběhnu než se začne vařit voda a vrátím se až v momentě, kdy se z kuchyně valí smradlavý kouř. Úplně normálně se totiž většinou zapomenu u Facebooku nebo telky v pokoji. No a protože silikonová poklička Kochblume brání přetečení hrnců, byla jsem na jeho vyzkoušení v praxi zvědavá.

Kochblume seženeš ve třech velikostech.
Kochblume seženeš ve třech velikostech, já si vystačila u většiny hrnců se středním průměrem.

Jak funguje patent z Německa?

Už z názvu poznáš, že Kochblume pochází z Německa, kde alespoň moje rodina docela ráda nakupuje. Některé věci jsou tam opravdu kvalitnější a ve výsledku levnější, než v našich obchodech. Silikonová poklička ve tvaru květiny je u našich sousedů hitem, tak jsem už předem doufala, že mě nezklame. Hodila jsem do hrnce těstoviny, nasadila na hrnec středně velkou pokličku (průměr 14 až 24 cm) a čekala, co se stane.

Sporák zůstal v suchu

V momentě, kdy by dle mých amatérských odhadů hrnec s normální pokličkou už dávno přetekl, Kochblume jen vesele seděla na hrnci a její okvětní lístky tancovaly v bublinkové lázni. Bez ohledu na to, jak dlouho jsem na hrnec koukala, nepřetekla ani kapka vody na sporák. Výsledek? Žádný bordel, žádný stres – jen pára a pohoda. Kochblume jsem spokojeně hodila do myčky a šla si vychutnat moje jídlo. Možná ti přijde, že to popisuji až moc jednoduše, ale ono to jednoduché vážně je. A když to říkám já, tak už je doopravdy co říct.

Kochblume doopravdy funguje, nepřetekla ani kapka.
Kochblume doopravdy funguje, v tomto momentě by se z pod normální pokličky už valila voda přímo na sporák. Při použití Kochblume uslyšíš jen bublání.

Nejen pro nemehla

Asi bych jen těžko dokázala popsat všechno, co Kochblume ve skutečnosti umí, a proto doporučuji určitě oficiální web prodejce. Osobně mě mrzí, že jsem ještě nestihla vyzkoušet vaření na páře, protože taková čerstvá zeleninka připravená tímto způsobem je fakt mňamka. Silikonovou pokličku využiješ také při pečení, ohřívání jídla v mikrovlnce a smažení.

Silikonová poklička Kochblume patří nejen na hrnec, ale také klidně do trouby a mikrovlnky.
Silikonová poklička Kochblume patří nejen na hrnec, ale také klidně do trouby a mikrovlnky.

Vyplatí se?

Kreativitu nechám ale zkušenějším, kteří Kochblume ocení určitě ještě víc než moje kuchařsky nešikovná maličkost. Závěrem snad ještě dodám, že když jsem si o výrobku hledala nějaké podrobnosti, překvapila mě jeho na první pohled vyšší cena. Když nad tím ale tak přemýšlím kolem a kolem, tak mi přijde vzhledem k využití a úspoře energie víc než fér. I když je poklička k dostání ve třech velikostech, na hrnce u nás doma si vystačím doopravdy jen se středním průměrem.

Kochblume po použití stačí vložit do myčky. Je hotovo!
Kochblume po použití stačí vložit do myčky. Je hotovo!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář