Umíš si představit, že by se tvůj jídelníček skládal pouze z věcí, které se dají jíst vidličkou? Nebo že by ses živila pouze masem a vajíčky? Tisíce lidí na celém světě ano. Představuju ti nejšílenější diety světa, i jejich zastánce.
Některé "osvědčené" diety ti spíš dohuntují tělo, než aby tě posunuly k vysněné postavě.

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Umíš si představit, že by se tvůj jídelníček skládal pouze z věcí, které se dají jíst vidličkou? Nebo že by ses živila pouze masem a vajíčky? Tisíce lidí na celém světě ano. Představuju ti nejšílenější diety světa, i jejich zastánce.

Některé "osvědčené" diety ti spíš dohuntují zdraví, než aby tě posunuly k vysněné postavě.

Některé "osvědčené" diety ti spíš dohuntují tělo, než aby tě posunuly k vysněné postavě.

Hubená jako celebrita

Krásná, štíhlá a vysportovaná postava je sen mnoha z nás. Ideály nám jsou často herci nebo zpěváci, respektive herečky nebo zpěvačky, které se pyšní vyloženě přepychovými postavami. A co vám odpoví, když se zeptáte, jak se udržují tak fit? Obvykle poznamenají něco o dobrých genech nebo o tom, že jim stačí nejíst smažená jídla a semtam si zacvičit jógu. Většinou to jsou však lži. Celebrity, ale i obyčejní lidé totiž dost často drží diety, nad kterými nám obyčejným smrtelníkům zůstává rozum stát a lékaři varují, že je to tak leda cesta do (zdravotního) pekla.

Dvě vajíčka jako celodenní strava? Proč ne!

A jaké zaručené „diety“, nebo spíše nástroje mučení se dají držet? Tak například dieta, která se jmenuje forking ( od francouzského fork = vidlička) je způsob stravování, že můžeš jíst jen věci, které se jí vidličkou. Všímavá čtenářka však okamžitě odhalí slabinu – zeleninové vývary, tvaroh nebo kysané výrobky, což jsou všechno zdravé a pro tělo přínosné potraviny budeš vidličkou napichovat těžko. Jako bezva nápad vyhodnotily některé celebrity (například Beyoncé) místo jídla pouze pití, ať už v podobě džusu, kávy (!), javorového sirupu nebo jen obyčejné vody. A pokud by nestačila dvě vajíčka, existuje vajíčková dieta, kde budeš mít vajíček pokrk!

Paris a Lindsay

Pak jsou vedle například makrobiotické stravy, kterou drží třeba Gwyneth Paltrow a jenž spočívá v tom, že konzumuje pouze celozrnnou rýži, další vychytávky, jak se zbavit nadbytečného tuku – třeba sníst jen dvě vařená vajíčka. Za celý den. Ještě jinak řeší kila navíc celebrity jako Paris Hilton nebo Lindsay Lohan – berou prášky, které normálně slouží na léčbu nějakého psychického onemocnění nebo rovnou patří do kategorie drog. Praktické, že?

Dieta podle císařovny

Abychom však nekřivdili jen současným slavným – šílenou dietářkou byla například i císařovna Sisi. Při svým 170 cm si udržovala váhu kolem 45 kilo, cvičila asi šest hodin denně a prostřídala několik zajímavých druhů stravování : tak například jednu dobu pila jenom krev z masa, potom to přehodnotila a maso konzumovala – ovšem syrové.

Nejlepší dieta je žádná dieta

Přes všechny tyhle pokusy se však lékaři i odborníci drží svého – dieta je dobrá, pokud potřebuješ rychle něco „shodit“, ale obvykle má za následek jojo efekt. Proto pokud chceš štíhlou a hlavně zdravou siluetu, jediná cesta vede přes zdravou, vyváženou stravu. Hubnutí sice nejde tak rychle, ale je o dost trvalejší. Máš sama zkušenost s dietami? Držela jsi někdy nějakou?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář