Přináším ti další exkluzivní rozhovor s šéfredaktorkou časopisu Dieta. Na zdravém životním stylu je závislá, i když se nepyšní velikostí modelek. Sama se inspiruje okolím a předává zkušenosti dál.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Petra Lamschová je navíc autorka několika knižních bestsellerů. Společně s výživovým poradcem Petrem Havlíčkem napsala už čtyři velmi úspěšné knihy – Jídlo jako životní styl I. a II., Hezky česky hravě a zdravě a Jak se hubne v Čechách. Další kniha by měla vyjít do konce roku. S kolegyní Janou Vašákovou vydala Velký dietní plán I. a II. Na Lifestylové projekty, jako jsou 7 statečných aneb hubneme do plavek či Dietatour, které podniká, se vždy velmi těší. Spolupracuje s nejvýznamnějšími odborníky na výživu, dietology i fitness trenéry.

Petra Lamschová
Petra Lamschová (šéfredaktorka časopisu Dieta)
foto: Daniel Sklenář

Diety já prostě bytostně nesnáším

1) Dobrý den, Petro, předem Vám moc děkuji za poskytnutí rozhovoru. Když jste dostala nabídku stát se šéfredaktorkou časopisu Dieta, co Vás jako první napadlo?

Tak za prvé jsem byla potěšená, že můžu dělat zajímavý magazín a díky tomu se dozvím víc o zdravém životním stylu, zkrátka rozšířím obzory. Za druhé jsem si říkala – doufám, že se mě nebudou ptát na to, jakou jsem kdy držela dietu. Musím totiž přiznat, že žádnou. Diety já prostě bytostně nesnáším. No, a když jsem se do zdravého životního stylu zakousla víc, zjistila jsem, že je to dobře, protože dieta v pravém slova smyslu je určena pro nemocné lidi, kdežto Dieta – časopis je pro všechny, které zajímá zdravý životní styl.

2) Dieta je časopis o zdravém životním stylu. Co všechno skrývá jeho kabátek?

Jak už jsem zmínila, název je jedinečný na trhu a možná mnohé svádí k tomu, že je pouze o hubnutí. Toto tvrzení ale musím vyvrátit. Již podtitul časopisu Dieta zní – váš nejlepší osobní trenér. A o tom Dieta také je. Je to trenér, který vás namotivuje k tomu, abyste se cítila lépe jak fyzicky, tak psychicky. Sestaví vám nejen cvičební plán a doporučí sport, který vám bude šitý přímo na míru, ale poradí vám také s jídlem a hlavně zdravým jídelníčkem. Zkrátka namotivuje vás ke zdravému životnímu stylu. A protože každá z nás se chce cítit i vypadat skvěle, dokáže Dieta poradit také s módou a kosmetikou, ví jak zamaskovat různé nedostatky a podtrhnout, co je na vás hezké. Zná ty nejlepší tipy na relax a ještě k tomu vyzpovídá zajímavé osobnosti, které prozradí, jak jsou na tom s hubnutím, jídlem a cvičením ony samy. Takže s Dietou zvládnete hubnutí, vaření, krásu, módu, relax i cvičení zároveň.

3) Nepletu se, když zmíním, že na trhu není žádný další časopis, který by se takhle detailně zabýval dietami? Mohu ho nazvat unikátem?

Je to tak. Dieta je jedinečná jak svým názvem, tak svým obsahem. Zabýváme se nejen dietami, ale jak jsem již řekla zdravým životním stylem. A ten je mnohem důležitější, než diety. Ale máme přehled i o nich. Víme, jak se svých špíčků a faldíků zbavují světové celebrity, co letí ve světě fitness i jaké potraviny jsou nejzdravější.

4) Jsme na druhém místě v obezitě. Co si o tom myslíte? Je to pro Vás motivace ke zdokonalování oblíbeného měsíčníku?

To rozhodně. Čísla jsou naprosto alarmující. I proto má časopis Dieta své místo na trhu a kupuje si jej spousta čtenářek i čtenářů. Potvrzuje se nám to ostatně každoročně na našich akcích – 7 statečných aneb hubneme do plavek – což je soutěž, kde pod dohledem těch nejlepších odborníků hubne 7 statečných žen, které chtějí se svou váhou a postavou něco udělat. Stejně je na tom i naše druhá akce Dietatour, kde zase s kamionem plným odborníků objíždíme celou republiku a zadarmo radíme všem, kteří o to stojí. Zkrátka stále je spousta lidí, kteří si se sebou a správným hubnutím nevědí rady, a tak jsme tu my, abychom jim poradili a navedli je na tu správnou cestu. Osvěta je totiž v tuto chvíli naprosto nezbytná.

Petra Lamschová
Petra Lamschová (šéfredaktorka časopisu Dieta)
foto: Daniel Sklenář

5) Kde čerpáte inspiraci pro nová čísla?

Všude. Na našich cestách, od našich čtenářek, v zahraničí, na dovolených, v běžném životě, při debatách s odborníky. Stále mám u sebe sešit, nebo alespoň svůj chytrý telefon a neustále si dělám poznámky.

Je důležité dobře a kvalitně jíst

6) Zhruba každý třetí obézní člověk prý trpí depresemi a více jak třetina obézních necítí dost energie pro každodenní činnosti a život. Myslíte si, že hubení jsou na tom jinak?

Myslím si, že v době, kdy svět ovládají civilizační choroby, jsou na tom všichni stejně. Navíc obezita je jednou z civilizačních onemocnění. A tak jen ti, kteří o sebe dbají, myslí na sebe a mají se rádi, jsou na tom dobře. Ať už jste chudí nebo obézní, je důležité dobře a kvalitně jíst, hýbat se, relaxovat a odpočívat.

7) Jak Vy se osobně stavíte k hubnutí a k dietě samotné?

Nepatřím k ženám, které se pyšní velikostí 36 a asi ji ani nikdy mít nebudu. A díky stresu a pracovnímu vypětí v předchozím zaměstnání se mi pár kil podařilo přibrat. Od té doby, co jsem ale nastoupila do redakce Diety a začala spolupracovat s Petrem Havlíčkem, jsem si od něj nechala zpracovat výživový plán a snažím se ho dodržovat. Od té doby jsem zhubla 15 kg a myslím, že ještě chvilku budu pokračovat. On je totiž ten zdravý životní styl návykový. Věřila byste, že už ani nevím, co je to smažený sýr nebo hranolky?

Nebojte se zdravého životního stylu

8) Kde si mohou čtenářky časopis předplatit, aby jim nic neuniklo?

Nejjednodušší cesta bude asi na www.mf.cz, tam najdou všechny potřebné informace. Nebo si mohou koupit Dietu v trafice, celou si ji prohlédnout a najdou zde také stránky o tom, jak si časopis předplatit s nějakým zajímavým bonusem či dárkem.

9) Prozradíte nám, zda se mohou čtenářky v zářijovém čísle těšit na něco výjimečného?

Vzhledem k tomu, že končí prázdniny a všichni se vracejí z dovolených, budeme se věnovat hodně fitness a novým hodinám, které na návštěvníky čekají. Dále se zaměříme na pohyb podle typu postavy, ale i jakou hudbu si k jakému sportu vybrat. No a nezapomeneme ani na svačiny do kabelky. Už teď se mi sbíhají sliny.

10) Moc Vám děkuji za rozhovor. Je něco, co byste chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz, které bojují s nadváhou, vzkázat?

Myslete na sebe a nebojte se zdravého životního stylu. Nestojí tolik, vy se budete cítit lépe a vypadat sexy.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář