Dietních omylů v oblasti hubnutí najdeš opravdu spoustu. Řada lidí své hubnutí staví na nesprávných základech, do nichž spadají i dietní omyly, a doufají, že se očekávaný výsledek rychle dostaví. Bohužel tyto omyly tělu často nepřináší nic dobrého, naopak jsou vůči tělu nezdravé a dojde k nežádoucímu ztloustnutí.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Dietních omylů v oblasti hubnutí najdeš opravdu spoustu. Řada lidí své hubnutí staví na nesprávných základech, do nichž spadají i dietní omyly, a doufají, že se očekávaný výsledek rychle dostaví. Bohužel tyto omyly tělu často nepřináší nic dobrého, naopak jsou vůči tělu nezdravé a dojde k nežádoucímu ztloustnutí. A jaké největší dietní omyly ve světě hubnutí stále panují?

Snažíš se neustále zhubnout, ale výsledky stojí za starou bačkoru? Možná děláš něco špatně!

Snažíš se neustále zhubnout, ale výsledky stojí za starou bačkoru? Možná děláš něco špatně!

Omyl číslo 1 – Čím méně budu jíst, tím lépe

Tenhle omyl ve světě hubnutí panuje už dlouho a řada lidí se domnívá, že čím méně budou jíst, tím si usnadní hubnutí a budou blíže ke své vysněné váze. Ovšem pravda je taková, že tenhle omyl naopak tělo přivede k tloustnutí. Snížením příjmu potravin spíše vyvoláš to, že tělo bude strádat důležité živiny a dojde buď k přechodnému zhubnutí a následně jojo efektu, nebo se ti začnou více ukládat tuky a ztloustneš. Jídlo si tedy během dne rozděl do několika menších porcí a jez pravidelně. Jen tímhle způsobem můžeš docílit zhubnutí nebo udržení své současné váhy.

Omyl číslo 2 – Light výrobků mohu sníst, kolik chci

Dietologové tento omyl, který je hojně mezi lidmi rozšířený, opravdu netěší. Naopak před light výrobky důrazně varují a nedoporučují je. Light výrobky sice obsahují snížené množství tuku, ale namísto toho obsahují velké množství cukru a většinou bývají zahuštěny moukou, což je přímo vražedná kombinace. Navíc jsou i velmi kalorické. Nejhorší však je fakt, že slůvko light dokáže vepsat do paměti formuli „že jich mohu sníst, kolik chci“ a problém je na světě. Začneš je totiž konzumovat více a to neprospívá tělu ani tvé snaze zhubnout.

Omyl číslo 3 – Z ovoce jen ztloustnu

Další omyl, který mezi lidmi vládne velice dlouho, je, že ovoce je zcela nevhodné pro hubnutí a po jeho konzumaci spíše dojde ke zvýšení váhy. Pravda je však taková, že ovoce je z větší míry složeno z vody a je zcela bez tuku. Obsahuje pouze ty „zdravé“ cukry a mnoho důležitých vitamínů, které organismus potřebuje. Takže ovoce si můžeš v klidu a s chutí dopřát, ale opět s mírou, což funguje u všeho.

Omyl číslo 4 – Margarín je lepší než máslo

Tuk jako tuk, tudíž margarín i máslo jsou stejně kalorické a jsou z většího množství složené z tuku. Řada lidí se domnívá, že používáním margarínu se uchrání před tukem a tloustnutím a považují jej za zdravější věc, než je máslo. Ovšem je to další z několika omylů, které v dietním světě fungují. Vhodnější náhražkou jsou dietní másla či margaríny, které však stejně používej s mírou.

Omyl číslo 5 – Biopotraviny mi zaručí shozená kila

Ve významu biopotravin opět řada lidí tápe a domnívá se, že ony mohou být šikovným pomocníkem při hubnutí. Ovšem „bio“ znamená pouze fakt, že tyto potraviny nezatěžují náš organismus chemií. Toť vše. Biopotravinám i nadále zůstávají cukry a tuky, které nejsou u hubnutí příliš žádoucí.

Omyl číslo 6 – Velká dávka sportu mi zajistí nižší váhu

Sport je samozřejmě k hubnutí důležitý, ale zde je rozhodující, o jaký sport se jedná. Možná ses už sama někdy setkala s tím, že ses trápila několik hodin denně cvičením a úspěch se nedostavil. Problém pak byl v tom, že to nebyl zcela vhodný sport pro tebe a nebyl prováděn v tvé optimální tepové frekvenci. Vhodný sport je tedy ten, u kterého budeš spalovat tuky a posilovat své svalstvo. Takže pro hubnutí může být vhodný spíše lehký sport prováděný několikrát týdně, než přehnaně intenzivní trénink ve fitku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář