Je to tady, výzkum to potvrdil, nedostatek spánku může za vaše sexuální problémy. Takže děvčata, nechme své miláčky řádně odpočívat, je to správný krok do budoucna.

avatar

Hana Michálková
Píše pro radost a z důvodu, že se má o co podělit!

Chronické ponocování vede k neplodnosti

Výzkum z časopisu American Journal of Epidemiology ukazuje, že dlouhodobá spánková deprivace tvého kluka ho připravuje o drahocenné spermie a navíc vede k zhoršení erekce.

Spinká jako miminko
Dlouhodobý nedostatek spánku může být pro tvého kluka do budoucna velký problém. Není nic lepšího než pohled na roztomilého spinkajícího kocourka.

Muži pod drobnohledem

Studii provedli mezi muži, kteří špatně usínají, často se v noci budí, nebo z jakéhokoliv důvodu téměř denně ponocují, ale také mezi těmi, kteří řádně dodržují spánkový režim.

Výsledek výzkumu

Sledovaným mužům po období 4 týdnů odebrali vzorek spermií a překvapivě vyšlo najevo, že ti s chronickým nedostatkem odpočinku mají v průměru o 25 procent nižší počet spermií, než ti co přiznali důkladný spánek. Z dlouhodobějšího průzkumu vychází i to, že právě tato spánková deprivace má negativní dopad nejen na rozmnožování, ale také později na jeho erekci.

Faktory ovlivňující jeho potenci

Nejen nedostatek spánku má vliv na potenci. Další faktory, které tomuto problému napomáhají, jsou: špatné stravování, nedostatek pohybu, kouření, či pravidelné pití alkoholu, vysedávání u televize, či počítače do noci, stres a fyzické vyčerpání. To vše samozřejmě následně vede k spánkové deprivaci. Je to začarovaný kruh, z kterého je potřeba se vymanit, začít znovu a jinak.

Spí se v posteli
Dlouhé vysedávání u počítače, nebo podřimování na gauči u telky, jsou největšími zabíječi spánku.

Občasné excesy jsou dovoleny

Ale nemusíš se bát, pokud si tvůj miláček občas vyhodí z kopýtka, zapaří s kamarády a domů dorazí až někdy k ránu v děsivém stavu. Na takové nepravidelné excesy je naše tělo zvyklé a dokáže si s tím poradit, však jinak bychom asi hodně brzo vymřeli.

Jak mu pomoct k lepšímu spánku?

Spadá tvůj kluk do kategorie nespavců a ty s ním plánuješ společnou budoucnost? Tak s tím honem něco udělej, než bude pozdě.

1. Romantická večerní procházka

Taková procházka před spaním na čerstvém vzduchu udělá své. Nejen, že budete spolu, ale také si vyčistíte myšlenky před spaním.

2. Lehká večeře

Dohlédni na to, co tvůj miláček večeří. Pokud do sebe na noc hrne tučná, mastná slaná a nadýmavá jídla, která jsou těžce stravitelná, je jasné, že ho nečeká klidná noc protkaná krásnými sny.

3. Voňavá uklidňující koupel

Připrav mu uklidňující lázeň. Do vody přidáš uvolňující vonné oleje, nebo bylinné esence složené z levandule, máty a meduňky.

4. Bylinkový čaj na spaní

Před spaním zapomeň na kafe a uvař mu meduňkový čaj. S množstvím to ale nepřeháněj, úplně postačí jeden šálek, sice by byl klidný, ale uběhaný, jak celou noc lítal na záchod čůrat.

5. Včas v posteli

Donuť ho, ať je v posteli včas. Bohatě postačí 6-8 hodin nepřerušovaného spánku. Vysvětli mu, že spánek na gauči u televize není ta nejlepší příprava před spaním. Pokud se ti ho nepodaří přesvědčit, pokus se ho nalákat do ložnice na krásné milování, pak musí zaručeně přijít tížený spánek.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář