Arganový olej je proslulý svými výbornými vlastnostmi v potravinové i kosmetické části. Arganový olej je už mnoho let natolik oblíbený, že zaujímá místo v prvních příčkách především v kosmetice. Jeho vzácnost je dána nejen jeho samotným pěstováním, výrobou, ale především blahodárnými účinky.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Arganový olej je proslulý svými výbornými vlastnostmi v potravinové i kosmetické části. Arganový olej je už mnoho let natolik oblíbený, že zaujímá místo v prvních příčkách především v kosmetice. Jeho vzácnost je dána nejen jeho samotným pěstováním, výrobou, ale především blahodárnými účinky. Zajímá tě, co arganový olej hravě dokáže a jaké zajímavosti se točí kolem jeho výroby?

Arganový olej má celou řadu příznivých účinků na ženskou krásu. Vyplatí se do něj investovat?

Arganový olej má celou řadu příznivých účinků na ženskou krásu. Vyplatí se do něj investovat?

Vzácná argánie trnitá

Arganový olej je získáván z jader plodů, které produkuje argánie trnitá. Jedná se o strom, který je typický i svou dlouholetostí – dožije se mnohdy až 200 let. Argánie trnitá se pěstuje pouze v jihozápadní části Maroka a velkou zvláštností je, že se na jiných místech než v Maroku neuchytí. O vzácnosti lze mluvit také v souvislosti se získáváním arganového oleje z jader plodů. Arganový olej je získáván z plodů pomocí šikovných rukou místních žen. Není zde přítomna novodobá technologie na výrobu. Celý proces výroby arganového oleje tedy probíhá manuálně. Díky tomu je zachována nejen tradice, ale především účinné složky arganového oleje.

Zdraví prospěšný arganový olej

V kosmetice i potravinách se arganový olej uplatňuje velmi mnohostranně. V kosmetice je arganový olej prospěšný vlasům, nehtům i pokožce, která je díky němu dostatečně vyživována a hydratována. Velmi dobře se uplatňuje i při problémech s akné i při kožních onemocnění (např. při exému). Výrazně zpomaluje stárnutí kůže, tudíž je dobrou prevencí proti vráskám. V potravinové formě blahodárně působí na imunitní, lymfatický i nervový systém. Snižuje riziko výskytu cholesterolu, má příznivé účinky na srdce a dokáže snížit riziko vzniku určitých nemocí nebo jejich průběh zpomalit.

Arganový olej plný příznivých složek

V arganovém oleji se nalézá tocopherol, který je bohatý na vitamín E. Dále jsou to i steroly (fytosteroly), jež mají protizánětlivé účinky a skvěle si poradí s hojením kůže. Arganový olej obsahuje i karotenoidy, které jsou výbornými přírodními antioxidanty. V arganovém oleji však nalezneš i esenciální mastné kyseliny – ty posilují tělesné funkce a jsou skvělými antioxidanty!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář