Už tě nebaví holit si nohy stále dokola obyčejnou žiletkou? Chceš vyzkoušet epilátor, který tě zbaví neoblíbených chloupků a tvé nohy budou krásně hladké po dobu až čtyř týdnů? Přečti si těchto pár rad, jak si epilování, co nejvíce zpříjemnit.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Neboj se epilace. Poradíme ti jak na to.

1. Pár dnů před prvním epilováním se ohol ještě běžnou žiletkou. Než s epilováním začneš, počkej tak 2-3 dny, dokud chloupky trošku nedorostou. Pak budou v ideální délce, aby je epilátor pěkně všechny odstranil.

2. Den před epilací použij ve sprše peeling nebo masážní houbu. Tento krok je hodně důležitý pro prevenci zarostlých chloupků. Určitě na něj tedy nezapomeň!

3. Rozmysli se, jestli se budeš epilovat na mokro nebo na sucho. Podle toho si zvol epilátor, který si pořídíš. Pokud bys chtěla zkusit obě varianty, tak například epilátor Braun Silk-épil 5 Wet&Dry umí oba způsoby.

4. Předtím, než si zvolíš mokrou epilaci, relaxuj několik minut v teplé vodě, aby byla pokožka dobře zvlhčená a zároveň uvolněná a znecitlivělá. Můžeš použít i hydratační sprchový gel. Při epilaci pak měj nohy úplně ponořené ve vodě, kde se chloupky napřímí a epilátor je pak snadno zachytí.

5. Před epilací na sucho je rovněž důležité kůži na nohách dobře očistit, aby byla zbavená jakékoliv mastnoty. Poté ji dobře usuš. Začni epilovat vždy směrem nahoru proti růstu chloupků. Ty se přitom nadzvednou a půjdou lépe odstranit.

6. Pokožka po první epilaci většinou lehce zarudne, proto s celou procedurou raději počkej na večer, aby měla kůže čas během noci zregenerovat a další den byla krásně hebká a hladká. Aby si jí dopřála maximální péči, můžeš použít i tělové mléko.

Neboj se toho, že je první epilace trošku nepřájemná, s každou další budou tvé chloupky tenčí a tenčí a budeš se muset epilovat čím dál tím méně často. Tvá pokožka bude přitom mnohem hladší a hedvábnější, než po běžném holení, a to za tu trošku sebezapření stojí, ne?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář