V létě se nám přebytečná kila shazují opravdu jednoduše, ale to neznamená, že na podzim nemůžeme využít slušného počasí a protáhnout se na čerstvém vzduchu. Že nevíš, co venku dělat? Poradím ti! Co třeba vyzkoušet jízdu na in-linech?

Na in-line bruslích za super postavou

In-line bruslení se hodí pro každého

Jízda na kolečkových bruslích je aktivita, kterou může zkusit každý bez rozdílu věku. Na bruslích můžeš jezdit, ať už jsi štíhlá nebo máš pár kil navíc. V porovnání s běháním při bruslení tak nezatížíš svá kolena a ve srovnání s pohodovou jízdou na kole více vypracuješ fyzickou kondici. Kolečkové brusle ti pomůžou vydat za hodinu až 1460 kJ, a to ještě za podmínky, že jedeš pomalejší rychlostí kolem 10 km/h. Pokud zrychlíš tempo, umožní ti in-line brusle spálit mnohem více energie.

Bruslení posílí nohy, hýždě i břišní svaly

Tak schválně, jaká část těla tě nejvíc trápí? Tipuji, že to je bříško a hned za ním zadeček. Mám pro tebe dobrou zprávu – na bruslích tyto partie perfektně zformuješ. Aktivně zapojíš nohy a hýždě (sama uvidíš, jak tě budou druhý den bolet). Břišní svaly začnou pracovat už jen tím, že zpevníš střed těla, a to je mnohem efektivnější než doma na koberci dělat desítky zkracovaček. Vyrýsuješ si také svaly na zádech a na rukách. I když chceš dělat při sportu parádu, nezapomeň helmu a chrániče na brusle, bez nich by ses mohla ošklivě zranit.

Jaké in-line brusle si vybrat?

Že ještě nemáš doma in-line brusle? Nejprve je potřeba vhodně zvolit velikost koleček, která se pohybuje zhruba od 50 až do 100 mm. Na zpevněný povrch jsou ideální brusle s kolečky od 70 do 85 mm. Malá kolečka se hodí spíše do skateparků, zatímco hodně velká jsou pro začátečnickou jízdu hůře ovladatelná. Rám koleček by rozhodně neměl být plastový – takový totiž snadno praskne. Pro nákup nových bruslí vyzkoušej e-shop Radicalsport.cz. V nabídce najdeš spoustu kvalitních modelů a kvalifikovaný personál ochotně se vším poradí při koupi.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář