Když absolvuješ několikakilometrovou jízdu na kole, protáhneš se pak po ní, aby tě nebolely svaly? Pokud ne, tak mám pro tebe úžasnou novinku, u které na to nikdy nezapomeneš.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Cy-Yo neboli Cycle/Yoga

Už ti je z názvu více jasné, o co půjde? Ještě aby ne. Propojení klasického indoor cyclingu s oblíbenou jógou je zajímavá kombinace, jež opravdu existuje. Cvičení vymyslel instruktor obou aktivit, Curt Dalton.

Překonej rekord a jeď
Překonej rekord a jeď
zdroj: BH North America

O co přesně jde?

Jde o hodinové kardio cvičení, na kterém se fyzicky i psychicky uspokojíš. Propojuje západní fitness styl s východními praktikami jako je body and mind. A je vhodný opravdu pro každého, takže ho určitě vyzkoušej.

Na indoor cyclingu můžeš jezdit celý rok, tak se nevymlouvej a vyraž
Na indoor cyclingu můžeš jezdit celý rok, tak se nevymlouvej a vyraž
zdroj: Sanktuary

Jak cvičení probíhá?

Cy-Yo je vlastně evoluční krok v podání mysli, těla i ducha ve fitness tréninku. Hodina probíhá v několika časových sekcích. Lekce Cy-Yo je zahájena 10 minutami jógy, ve kterých si protáhneš svaly, aby tě nebolely při indoor cyclingu, který bude následovat. Šlape se intenzivních 40 minut, ve kterých si dáš pořádně do těla. A nakonec uvolníš celé tělo i mysl při závěrečné desetiminutovce věnované opět józe.

Po projížďce se uvolni
Vypni a mysli na něco krásného
zdroj: Sanktuary

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář