Přemýšlíš o odstranění metliček? Přečti si další článek ze seriálu o metličkách, tentokrát bude o samotném zákroku na Žilní klinice.

avatar

Michaela
Redaktorka, vizážistka, milovnice zdravého stylu, módy, krásy a jídla

Moje zážitky ze sklerotizace nevzhledných metliček

Když se chceš zbavit metliček

O metličkách vím snad už úplně vše a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla je odstranit. Tento problém má mnoho žen a čím dříve se rozhodnou pro jeho řešení, tím lépe. V předchozích článcích jsme se dozvěděli, co ovlivňuje jejich vznik a jak probíhá vstupní vyšetření. Pokud jsi tyto články přeskočila, přikládám odkazy:

Přečtení předchozích dílů doporučuji všem ženám, které někdy ani neví, jak metličky vznikají a co jejich výskyt ve skutečnosti znamená.

Hurá na kliniku

Na Žílní kliniku jsem dorazila brzy ráno a i když jsem díky informacím od pana primáře přesně věděla, co mě čeká, byla jsem pochopitelně trošku nervózní. Po internetu koluje hromada různých informací o tom, jak moc je sklerotizace bolestivá a co samotný zákrok obnáší. Přátelské prostředí a dobrá nálada pana primáře mě však dokonale uklidnily a já jsem ulehla na speciální lehátko.

První vpich

Pan primář si mě ještě znovu prohlédl, probral se mnou znovu výskyt metliček a společně jsme vybrali nohu, na které odstraníme metličky jako první. Jen jednu nohu? Přesně tak, zákrok se dělá nejdříve na jedné noze a při další návštěvě kliniky na druhé. Pan primář mi přesně popsal látku, kterou mi bude do metliček vpichovat, chopil se jehly a znovu mě uklidnil tím, že se jedná o nejmenší jehlu na trhu – velikostí srovnatelnou se sosákem komára. A pak? Pak už provedl první vpich!

Moje zážitky ze sklerotizace nevzhledných metliček

Bolí to?

Strach z bolesti je jeden z hlavních důvodů, proč nechtějí ženy sklerotizaci metliček podstoupit. Skutečnost je ale taková, že tento strach je úplně zbytečný. Tetování a piercing jsou stokrát horší! Některé místa jsou pochopitelně citlivější, ale nejedná se o nic, co by nešlo vydržet. Vpich není skoro cítit a proběhne velmi rychle. Jehla je velmi tenká, dokonce tak, že se postupně ohýbá tím, jak propichuje kůži.

Metličky mizí před očima

Kdybych to neviděla na vlastní oči, asi bych tomu nikdy nevěřila. Dokonce i dost velké metličky mizí ihned po vstříknutí látky! Jedná se o okamžitou reakci. Samotný zákrok trvá v závislosti na počtu metliček na konkrétní noze, u mě bych celkovou dobu odhadovala na nějakých 20 minut. Po zákroku je nutné nandat si na ošetřovnaou nohu kompresní punčochu. Ta zajistí, že látka zůstane na svém místě. Punčochu se doporučuje nosit 3 dny v kuse a dalších 14 dní přes den.

Moje zážitky ze sklerotizace nevzhledných metliček

Jsi zvědavá na výsledek?

Nyní mám ošetřené obě nožky a už jen čekám na výsledek. Za několik týdnů jdu na kontrolu a určitě nezapomenu informovat o tom, jak celý zákrok dopadl a zda-li se mi doopravdy povedlo metliček zbavit. Pokud máš nějaké dotazy, jsem k dispozici v diskuzi pod článkem.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • petra

  A kolik ten zákrok stál?

 • Blanka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda zákrok hradí pojišťovna. Děkuji.

 • koditkovakatka@seznam.cz

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat, byla jsem na sklerotizaci, je možné, že jsem se pak cítila hodně unavená? Prospala jsem potom celý den + noc. Přes den,jsem nebyla schopna ničeho.Je mi to divné , Nevím,jestli to bylo celkovou únavou ,pracovní apod;-) nebo zákrokem. U mne není to není obvyklé ,jsem energetický člověk a docela mne zaskočila taková únava .Jak dlouho mám nosit punčochy? Děkuji za odpověď Katka

 • Petra Malá

  No já nevim, jakého máš zubaře, ale kdyz mi upadl maly kousek plomby a musel mi j itam doplnit, tak trosku tu dirku zvetsoval a urcite nemohu rict, ze to nebolelo.. tveho zubare bych chtela mit :)

 • Eva Kroupová

  Dobrý den, doporučuji nošení kompresních punčoch. Já je používám už léta. Dá se v nich samozřejmě chodit a nohy vypadají krásně a hlavně je cítit úleva. Nejvíc dá zabrat “nasoukání”. Ale to se člověk naučí brzy :-) .

 • Daniela Nová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak moc je nepohodlné nošení kompresních punčoch? Lze v nich například normálně chodit, například na nákup?

 • Michaela

  Pravda :-) , přirovnání k tetování je mnohem lepší. Zkrátka není důvod mít strach, jehlička je opravdu hodně tenká.

 • Radka

  No, zubař … tak to teda nevím … každý, kdo chodí ke skutečnému zubaři a ne ke kováři, tak ví, že zákrok u zubaře prostě bolet nesmí ;-)

 • Michaela

  Nebolí to tak, aby to nešlo vydržet. Já mám práh bolesti nastavený poměrně dost nízko a nejcitlivější pro mě byly vpichy kolem kolena. Určitě je to méně bolestivé než tetování, piercing a třeba zubař :-) .

 • LadyR*

  Suuuuper, jsem zvědavá na výsledek!!! Míšo, doopravdy to nebolí? Z injekcí mám strach už od malička, ale metličky mám hodně výrazné a chtěla bych se jich zbavit ještě před dovčou…