Taky máš ráda ten svůdný pohled, který ti dokáže řasenka vytvořit? Co když je pak ale na tvých řasách nalepeného ještě něco jiného, kromě tohoto líčidla? Nepatrný, okem neviditelný nepřítel.

avatar

Martina Vidláková
Miluje pečení všeho sladkého!

Řasy nežijí věčně

Dlouhé řasy byly, jsou a určitě i budou vždy jedním ze znaků ženské krásy, jejich růst se ale při dvanácti milimetrech zastavuje. Každý den ti dva z těchto vzácných chloupků vypadnou, a protože dalšího řasového přírůstku se dočkáš až za zhruba deset měsíců, je třeba si je hýčkat a moc je nezatěžovat.

Mikronepřátelé našich řas
I když ti ani lupa nepostačí, abys úplný detail svých řas viděla, věř, že tam někdo žije.
zdroj: ordinace.cz

Mikronepřátelé našich řas
Řasy pod mikroskopem.
zdroj: greenbuzzz.net

Mikronepřátelé našich řas
Takhle dlouhých řas se asi nikdy nedočkáš.
zdroj: redmcolsoqo.blogspot.cz

Ale jak to na tvých řasách ve skutečnosti vypadá? Možná tam taky existuje nějaký mikroživot…

Mikronepřátelé našich řas
Řasenka, jedině řasenka.
zdroj: ehow.com

Tři měsíce stará řasenka patří do koše

Ačkoliv dívky z reklamy mrkající na nás z televizních obrazovek nám slibují řasovou výživu a regeneraci, jedno je jisté – podle odborníků bys měla řasenku obměňovat asi tak každé tři měsíce. Dostává se do ní totiž vzduch, vysychá, a tak se místo svůdného kočičího pohledu můžeš „pyšnit“ možná tak desítkami drolivých žmolků.

Mikronepřátelé našich řas
Vyschlou řasenku ničím neřeď, radši ji hned hoď do koše.
zdroj: theparsimoniousprincess.blogspot.cz

Z řasenek ekzém? No jistě!

V horším případě se může objevit nepříjemný ekzém. Dříve obsahovaly řasenky složky jako terpentýn (druh ředidla) či antibakteriální rtuť, ty byly ale pro nebezpečí zakázány. Dnes tvoří základní složky řasenek především přírodní barvicí pigmenty, vosky a konzervační látky. Voděodolné řasenky obsahují dokonce rozpouštědla, která zabraňují roztečení barvy na řasách při kontaktu s vodou, potem nebo slzami. Jsi-li na nějakou z těchto ingrediencí alergická, hledej vhodnou řasenku tak dlouho, dokud ti nebude 100% vyhovovat. Pokud dáš navíc na babskou radu a budeš ekzém mazat konopnou mastí nebo domácím sádlem, měla bys mít vyhráno.

Mikronepřátelé našich řas
Mít pohled jako Twiggy něco stojí.
zdroj: favim.com

V maskaře se ale především množí miliony bakterií a roztočů a ty se ti pak pěkně v řasách upeleší.

Jsou nenápadní, ale mohou velmi škodit

Nejčastějším parazitem je roztoč demodex, českým jménem trudník. Tenhle „fešák‘‘ s akčním jménem se nosí na řasách každé z nás a živí se především odumřelými kožními buňkami. Většinou jsou velmi nenápadní a žijí nepozorovaně, pokud jsi ale často ve stresu nebo nemocná, tvoje imunita je oslabená a tyhle mršky se díky tomu rychle přemnoží. Postižené místo zarudne, svědí tě a mohou se vytvořit šupinky, kůže může i vylysat – to jsou typické příznaky pro kožní nemoc demodikózu. Právě tyhle škaredé chlupaté potvory způsobují často i kožní noční můru všech – akné.

Mikronepřátelé našich řas
Ne všechno co je malé, je i milé…
zdroj: cracked.com

Co dokážou tyto potvůrky napáchat?

Díky těmhle potvůrkám nás tak často svědí oči, nakonec se může objevit i škaredý oční zánět. Ten se nejčastěji projevuje hnisavou tekutinou v koutcích oka, především ráno. V takových případech je nutností začít zánět léčit vhodnými mastičkami či kapkami. Používané řasence, která je už tedy v tuto dobu tzv. infikovaná, je pak doporučeno zamávat a hodit ji okamžitě do koše. A hlavně žádné kompromisy! Zdraví je přednější.

Mikronepřátelé našich řas
Je čas udělat roztočům pápá.
zdroj: healthtap.com

Mikronepřátelé našich řas
Krása dneska stojí majlant.
zdroj: favim.com

Řasenky jsou téměř nutností, jsou ale pro nás zdravé?

Pravda je taková, že i když nebylo prokázáno, že řasenky jsou faktorem, který řasám škodí, mohou způsobit vypadnutí řasy, mneme-li si např. často svědící oči, při odličování a podobně. Líčení očí však pro ženy dnes představuje spíš už každodenní rituál a nutnost a málokterá by se tohoto zkrašlovacího pomocníčka kvůli takové drobnosti vzdala.

Mikronepřátelé našich řas
Nebo si pořiďte nalepovací řasy (nebo spíše vlasy?).
zdroj: bitrebels.com

Ne nadarmo se proto říká, že pro krásu se musí trpět :-) .

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Veephoria Ufmon

    Žádnou nepoužívat-nejlepší řešení (: .