Příroda nebyla k všem ženám štědrá. Některé se mohou pyšnit bujným dekoltem, jiné by si přály, aby už nevlastnily hrudník po tátovi. Malá prsa jsou pro mnohé ženy nechtěné a mohou jim způsobovat nízké sebevědomí a nelíbivost vůči sobě samé. Proto je zde možnost zvětšení prsou, které dokáže ženám s malými prsy navrátit zdravé sebevědomí. Jaké metody zvětšení prsou jsou momentálně dostupné?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Trápí tě malá prsa? Existuje hned několik metod na zvětšení prsou, ale každá z nich má své výhody a nevýhody.

Trápí tě malá prsa? Existuje hned několik metod na zvětšení prsou, ale každá z nich má své výhody a nevýhody.

Klasika je plastika

V nynější době je nejrozšířenější metodou pro zvětšení prsou plastická operace pomocí silikonů. Zvětšení prsou pomocí této metody může mít tři podoby a to takové, kde se silikon vpravuje pod sval či prsní žlázu, ale také kombinace vložení silikonu pod sval i žlázu. První dvě zmíněné metody však přinášejí své výhody, ale i svá úskalí. První metoda, kterou je vpravování silikonu pod sval, je vhodnější pro štíhlejší ženy s menším, ale pevným poprsím. Prsní implantát není v tuto chvíli hmatatelný a prsa se neprověšují. Nevýhodou je však značná bolestivost a dlouhá doba rekonvalescence. Naopak aplikace silikonu pod prsní žlázu není tolik bolestivá a prsa působí přirozeným dojmem. Tato metoda zvětšení prsou však přináší nevýhodu, že je tu velká pravděpodobnost klesání prsů. Kombinace obou metod má daleko lepší efekt, než obě možnosti samotné. Tato metoda půl na půl se stává oblíbenější a dobrý efekt je téměř zaručen.

Větší prsa z vlastního tuku

Bezproblémová a nejlepší metoda zvětšení prsou je jednoznačně autoaugmentace, neboli zvětšení prsou vlastní tukem. Zde je navíc výhoda, že se dají smáznout dvě mouchy jednou ranou :-) a to proto, že z určitých míst je odsán tuk, tudíž je viditelné ubráním pár centimetrů, který se následně vpraví do prsou. Toto zvětšení prsou je bezbolestné, není prováděno v celkové anestezii, pouze v lokální, a jizvičky i skalpel jsou zde science-fiction. Prsa jsou naprosto přirozená, nikde se nerýsuje obrys silikonových implantátů a není tedy poznat, že proběhlo zvětšení prsou. Výsledek větších prsou je doživotní, a jelikož se jedná o vlastní tuk, nedochází k různým problémům, které jiné metody mohou přinést. Bohužel fatálním problémem je vysoká cena, která může mnohé odradit.

Injekční zvětšení prsou

Další metodou na zvětšení prsou, která má ale mnoho háčků, je zvětšení prsou pomocí injekce. Jedná se o injekci s gelem, který obsahuje kyselinu hyaluronovou, která se v těle běžně nachází. Proto se po ní nevyskytují žádné zdravotní komplikace. Aplikace pomocí injekce na zvětšení prsou se provádí v lokální anestezii a zákrok netrvá déle než jednu hodinu. Mezi velké nevýhody však patří fakt, že tímto způsobem zvětšení prsou lze docílit většího objemu ňader pouze o jedno číslo. Dále je tu příliš vysoká cena, která je neúměrná k době působení této látky. Ta se bohužel za čas vstřebá a zákrok je tedy nutné opakovat. Proto je tato metoda nejméně vyhledávaná.

Možností je i antikoncepce

Když se pomine svět různých zákroků, existuje tu také možnost zvětšení prsou pomocí antikoncepce. Řada žen má s touto „metodou“ zvětšení prsou velmi dobré zkušenosti a výsledek je dle nich trvalý. Pokud bys tedy ráda zvolila tuto metodu, je vhodné poradit se o tom se svým gynekologem. Každá antikoncepce je jiná a gynekolog může najít takovou, která docílí zvětšení prsou.

Masáž pro pevná a větší prsa

Údajně na zpevnění a zvětšení prsou pomáhají speciální masáže, které taktéž mají prý doživotní efekt. Těžko ovšem říct, zda opravdu fungují, ale proč je nevyzkoušet. Možností na zvětšení prsou tedy může být tantrická masáž pro ženy, která je k dostání ve speciálních masážních salónech, které se těmto procedurám věnují. Masáž na zvětšení prsou se však údajné dá provádět i doma a to tak, že dvěma prsty budeš krouživým způsobem jemně stlačovat citlivé místo pod bradavkou. Stačí jen pravidelnost a pár minutek každý den a výsledek by měl být po nějaké době znatelný.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • mirka

  Ahoj, prosim jak dlouho masíruje s denne. A ktere body. Jen pod bradavku? !

 • Anny

  mám podobný pocit, po dítěti mi zůstala prsa nic moc (nyní je synovi už 5) a to jsem měla vel. 4. Začala jsem každý den s masážemi a už po třech dnech si přítel všiml že mám prsa větší a dokonce mě teď každý den i bolí jako když rostou a jsou pevnější… takže masáže bych řekla že fungují, ale je potřeba je dělat s láskou a citem :) věk 22

 • Mája

  Ahoj , chtěla sem se zeptat za jak dlouho bude znám výsledek u masáží předem děkuji za odpovědi

 • Monika

  Ano Kači, spokojená jsem moc! Prsa jsopu větší a hlavně pevnější. Ze začátku jde cítit jak kdyby tlak a pak? super výsledek ;-)

 • Gabriela S

  Díky za článek, je dobré mít takové shrnutí. Plastické operace sice bolí, ale já mám větší obavy z chemikálií v prášcích a tabletách. Takže jsem raději zvolila zákrok na Brandeis clinic v Praze (http://www.brandeisclinic.cz/) a musím říct, že to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslela. :) Těm rozhodnutým doporučuji.

 • sabi

  Ahojky mohla by ses podělit o svou zkušenost ,případně napsat tvůj věk…Děkuju moc…(sabca99@seznam.cz)

 • Katka

  Ahoj Mončo, četla jsem tvůj příspěvěk a moc mě zaujal. Jak moc jsi prosím tě spokojená s Nadrinem? Mohla by jsi se prosím více podělit o své zkušenosti? Předem moc děkuji Katka. Mohla by jsi mi prosím napsat na: Katerina.kotykova@seznam.cz

 • Kamča

  mně se prsa trochu zvětšila… přemýšlela jsem čím to může být, když takovou dobu nic a teď jsou větší a asi dva dny před tím jsem zkoušela samovyšetření prsou a to taková masáž je, takže za mě nejspíš masáže fungujou :D

 • monča

  Zdravím, já mám vyzkoušené tablety na zpevnění poprsí s názvem Nadrain. Musím se přiznat, že jsem tomu ze začátku také moc nevěřila, ale po vyzkoušení tohoto přípravku mě to vyvedlo z omylu. Jsem vážně moc spokojená

 • http://www.plasticka-chirurgie.info/zakroky/zvetseni-prsou-augmentace-mammaplastika Nella

  Zajímavý článek. Velikost prsou naštěstí neřeším, ale ze všech metod mi příjde nejlepší ta s tím zvětšením pomocí vlastního tuku. Metody jako masáže nebo všelijaké tabletky a mastičky mi přijdou jako dost nedůvěryhodné…