Masáže všeho druhu jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod využívající lidstvem již po staletí. Doteky druhých jako výraz důvěry a pomoci pomáhají odstraňovat stres, zbavují bolestí zad a pomáhají bolest překonat.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Masáže všeho druhu jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod využívající lidstvem již po staletí. Doteky druhých jako výraz důvěry a pomoci pomáhají odstraňovat stres, zbavují bolestí zad a pomáhají bolest překonat. Doteky v podobě masáže, uklidňující hudba, příjemné ničim nerušené prostředí a příjemné vůně dokáží zklidnit mysl a uvolnit organismus.

Masáž lávovými kameny

Hot stones je pro intenzivní teplo uvolňující se z lávových kamenů vyhledávanou procedurou

Výběr masáže

Výběr druhu masáže vždy závisí na tom, čeho chceme dosáhnout. Zda hledáme pomoc při bolestech zad a koubů nebo si dopřát kvalitní odpočinek a vyzkoušet některou z tzv. zážitkových masáží.

Při bolesti zad a hlavy

Pokud nás trápí časté bolesti zad, svalů a kloubů, jsme-li vystaveni velké fyzické námaze při sportu nebo jen při práci na zahrádce, je vhodné se rozhodnout pro klasickou masáž. Ta používá trdší hmaty a dokonale zregeneruje ztuhlé a bolestivé svalstvo. Odstraňuje svalové napětí, dochází k úlevě a nastupuje pocit lehkosti.
Při bolestech hlavy a častých migrénách je vhodná pro své antimigrénózní účinky lymfatická masáž-drenáž hlavy, krku a šíje. Uvolněním mízního systému v této části těla, se výrazně snižuje četnost a bolestivost hlavy. Lymfodrenáže hrají také nezanedbatelnou roli při potížích s přetíženými dolními končetinami, jejich otoky a pocity těžkosti. Jejich pravidelné podstupování přináší výsledky již za krátkou dobu. Mizí otoky mízního systému, je prevencí křečových žil a vydatným pomocníkem při doléčování poúrazových stavů. Díky detoxikaci organismu jsou lymfodrenáže ženami oblíbené pro schopnost zlepšovat stav celulitidy.

Čínská talková masáž Tuina

Celostní pohled na člověka, harmonizace celého organismu, práce s aktupunkturními body, tomu všemu se věnuje čínská talková masáž Tuina. Tato čínská tlaková masáž dosahuje rychlých výsledků především při léčbě měkkých tkání, při bolestech svalů, kloubů. Výrazných účinků dosahuje při potížích s krční páteří, s ploténkami, meniskem a tenisovým loktem. Stimujuje nejen pohybový aparát ale pracuje s jednotlivými meridiány a tak podporuje činnost jednotlivých orgánů.

Masáže všeho druhu

Klasické, aroma masáže, masáže lávovými kameny, čokoládové a medové masáže a další masážní techniky jsou v dnešní době hojně využívány jako způsob relaxace a regenerace organismu. Rovněž jsou oblíbeným dárkem pro blízké a přátelé. Zdravotní nebo relaxační masáž vždy potěší.

Aromaterapeutické masáže

Využívají účinky éterických olejů a pro své široké uplatnění jsou pomocníkem nejen při bolestech svalů, zad a kloubů, ale jako relaxace při potížích s nespavostí,
bolestech hlavy a celkovém psychickém přetížení. Naše tělo pozitivně reaguje na vůně éterických olejů, které při aromaterapeutické masáži pronikají pokožkou do těla a náš organismus tak může využívat jejich podpůrných léčivých účinků ať při potížích s pohybovým aparátem nebo může být pomocníkem při odplavování stresu při psychické únavě.

Relaxační zážitkové masáže

Velkou skupinu tvoří relaxační zážitkové masáže, které jsou oblíbenou volbou romanticky stráveného večera na párové masáži – masáži pro dva nebo velmi často pořizované jako dárek k narozeninám či jiným výročím blízkých a přátel.

Masáž lávovými kameny

Neboli Hot stones je pro intenzivní teplo uvolňující se z lávových kamenů vyhledávanou procedurou především v chladných obdobích. Teplo prohřeje svaly, zbaví záda a klouby bolesti. Silná energetická vibrace dodá potřebou energii. Po masáži lávovými kameny se každý cítí jako znovu zrozený.

Čokoládová masáž

Voňavá čokoládová masáž patří bezesporu mezi královny masáže. Především ženy ji milují pro její čokoládovou vůni a nezanedbatelný kosmetický efekt. Při čokoládové masáži se tělo obalí do teplé čokolády, která je rozpuštěna v mandlovém nebo kokosovém oleji a peeling z kousky slupek z kakaových bobů otevře póry a tělo tak lépe přijímá výživné látky obsažené v čokoládě. Čokoládová masáž je procedurou při které se netloustne!

Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž zad čerpá znalosti ze starého lidového léčitelství a využívá léčivých účinků medu na lidský organismus. Medová masáž je vyhledávána ženy i muži všech věkových kategorií a pomáhá při jarních očistných kúrách, při chronických onemocnění a bolestech kloubů.

Masáž horkými mušlemi a tibetská masáž

Mezi méně známe zážitkové masáže patří např. masáž horkými mušlemi a tibetská masáž. Tyto masáže si však zaslouží neméně pozornosti, protože kdo jednou vyzkouší masáž horkými mušlemi nebo masáž tibetskou je nadšený.
Masáž mušlemi je spíše procedurou vhodnou pro ženy. Jedná se o celotělovou kosmetickou kúru zahrnující peeling z cukrové třtiny, masáž horkými mušlemi – připomínající masáž lávovými kameny – a regenerační zábal celého těla za použití kokosového tělového másla.
Tibetská masáž je oproti masáži mušlemi razantnější, a tak je vhodnou volbou i pro muže. Plátěné pytlíčky se naplní drcenou himalájskou solí promíchanou s drobnými lávovými kamínky, nahřejí se a jimi je tibetská masáž prováděna. Přes plátýnko se sůl v průběhu masáže drolí, očišťuje pokožku a má tak silné drenážní účinky. TIbetská masáž dokonalým odpočinkem.

Rituální masáž

Za pozornost stojí také masáž svíčkami dle znamení zvěrokruhu, tzv. rituální masáž. K tomuto účelu slouží speciální svíčky čtyř vůní rozdělených podle elementů země, oheň, voda a vzduch. Svíčky se rozehřejí a rozpuštěná hypoalergenní emulze vyrobená z olejů a vonných silic se nalije na tělo a masáž svíčkami může začít. Masáž svíčkami je velmi vyhledávanou procedurou zamilovaných párů.

Zajdi si na kvalitní masáže do salonu Aeditus na Praze 2.

Salon AEDITUS
Jagellonská 1 (v blízkosti nám. Jiřího z Poděbrad a vysílače)
130 00 Praha 3

Tel.: 777 008 229
Email: var.dana@seznam cz

Otevírací doba:
Pondělí – pátek: 7:00 – 20:00
Sobota: dle dohody

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář