Čekáte miminko a lámete si hlavu s tím, do jakých plenek ho zabalíte? Podívejte se na několik důvodů, proč jsou látkové pleny správnou volbou.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Maminky, látkové pleny vám ušetří čas i peníze! Podívejte se, proč je používat

Záhady kolem plenek

Na téma, zda-li jsou lepší jednorázové nebo látkové pleny, se diskutuje roky, ale pravdou zůstává, že kolem látkových plen koluje celá řada mýtů a polopravd. Nejčastěji maminky narazí na informace o tom, jak je s látkovým plenami příliš práce, jak jsou nehygienické a pro miminko nepohodlné a jak je používají jen tzv. alternativní maminky se vztahem k přírodě. Nezní vám už jen to tak trošku hloupě? Informace o nepohodlí byly pravdivé možná dříve. Moderní látkové pleny jsou hlavní ingrediencí zdravého přebalování a mají mnoho výhod.

Hlavní výhody látkových plen

To, jaké skutečné výhody přináší látkové pleny do života maminek a jejich drobečků, poznáte teprve až s výběrem kvalitního výrobku. Tím jsou bezesporu velikostně nastavitelné látkové pleny z internetového obchodu GaGa’s pleny, který výrobky předem testuje ve spolupráci s maminkami a podle připomínek je upravuje do finální podoby. Výsledkem jsou praktické plenky s celou řadou výhod od absence žehlení a složitého skládání po schopnost udržet zadeček v suchu jak v jednorázovce.

Váháte nad výbavou z látky? Máme pro vás přehled hlavních výhod

  • ekonomické: po započtení všech nákladů ušetříte až 15 000 Kč
  • zdravotní: látkové pleny přispívají ke správnému vývoji kyčlí, neobsahují chemikálie ani jiné nežádoucí látky a jsou prodyšné
  • ekologické: jednorázové pleny vytvoří až 1 tunu odpadu na jedno dítě, který se rozkládá několik set let
  • časové: snadná údržba šetří čas, odpadá vyhledávání jednorázových plen v akci a dojíždění za jejich nákupem
  • jednoduchost použití jako u jednorázových plen

Látkování dnes už není jen o plenách. Mezi velmi oblíbené výrobky se řadí nepromokavé látkové podložky, čistící ubrousky, tréninkové kalhotky či nepromokavé pytle na přenos všeho potřebného od plavek až po pleny.

Zapomeňte na předsudky

Stojíte-li před rozhodnutím, jaký typ plenek vašemu miminku pořídíte, zkuste zapomenout na veškeré předsudky a vyzkoušejte látkové pleny. Pro dítě jsou pohodlné, pro vás levné a jsou také ekologické. Díky různým vylepšením jsou skvělým parťákem při přebalování a péče o ně je až překvapivě snadná. Když je vyzkoušíte, uvidíte, že vše bude v suchu!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář