Léčebných metod je dnes spousta. I těch alternativních stále přibývá. Přestože už začíná být zima a většina z nás ji má ráda pouze kvůli zimním sportům, někteří vyhledávají ještě větší chlad, než venku v zimě zažíváme. Proč to dělají? Podstupují kryoterapii, která je známá jako léčba chladem.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Léčebných metod je dnes spousta. I těch alternativních stále přibývá. Přestože už začíná být zima a většina z nás ji má ráda pouze kvůli zimním sportům, někteří vyhledávají ještě větší chlad, než venku v zimě zažíváme. Proč to dělají? Podstupují kryoterapii, která je známá jako léčba chladem. Chlad léčí bolesti a záněty, pomáhá při respiračních poruchách a dokonce zatočí i s celulitidou. A jak léčba chladem probíhá? Čti dál a všechno se dozvíš.

Nech se zamrazit a posilni tím své zdraví

Nech se zamrazit a posilni tím svůj zdravotní stav!

K čemu všemu je léčba chladem dobrá?

Léčba chladem pomáhá při adaptaci na zvýšenou tělesnou zátěž, při zlepšení tělesné kondice i celkové odolnosti organizmu. Je doporučována sportovcům, ale i lidem trpícím civilizačními chorobami, jako jsou deprese, chronická únava, bolest páteře, oslabený imunitní systém, senná rýma a nadváha.

Jak probíhá léčba chladem?

Nejprve si necháš změřit tlak, pak se pečlivě osušíš ve všech kožních záhybech. Extrémně důležité je to především v období menstruace. Personál ti půjčí oblečení z čisté bavlny s ochranou úst, nosu, uší, rukou a nohou. Potom teprve můžeš vstoupit do kryokomory. Tam budeš vystavena teplotám od -110°C do -160°C. Nemusíš se bát, takový mráz ti neublíží, protože vzduch v kryokomoře je absolutně bez vlhkosti. V této místnosti poprvé strávíš 2 až 3 minuty, přičemž se doba pobytu při každé příští návštěvě prodlužuje. Uplynutí dané doby ti ohlásí zvukový signál. Pokud nebudeš moci chlad vydržet, můžeš komoru kdykoliv opustit.
Na rozdíl od sauny, po které se doporučuje odpočinek, po léčbě chladem je žádoucí pohyb. Po opuštění kryokomory přejdeš do tělocvičny, kde budeš dalších 10-20 minut cvičit na přístrojích. Doporučuje se anaerobní pohyb i stretching.

Na kolik léčba chladem vyjde?

Jeden vstup do kryokomory tě vyjde zhruba na 500-1000 korun, pokud si koupíš permanentku, peníze za jednotlivé vstupy ušetříš. Léčbu chladem můžeš i darovat v podobě dárkového poukazu včetně masáže a výživného nápoje. Jeden vstup do kryokomory sám o sobě účinek nemá, je potřeba léčbu chladem opakovat. Pozitivní účinky na tobě léčba chladem zanechá až po 5. pobytu v kryokomoře. Celkově by léčba měla trvat 2 až 6 týdnů, ve kterých podstoupíš 12 až 20 sezení. Jako prevence před onemocněními se léčbu chladem doporučuje podstupovat 2x ročně, nikoli více.

Kdo nesmí podstupovat léčbu chladem?

Do kryokomory tě nepustí, pokud ti ještě nebylo 15let. Před kryoterapií nesmíš pít alkohol, požívat jakékoliv drogy ani trpět klaustrofobií, alergií na chlad, vysokým krevním tlakem nebo akutním onemocněním srdce a krevního oběhu.
Tak brr, ať žije zima!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Zizi

    Tohle je fakt skvela vec. Sama na kryo chodim do teplickeho polaria a nemuzu si to vynachvalit:o) Ted maji navic pres zapakatel.cz akci na kryoterpaii se slevou takze doprpucuji vsem kdo si chce posilit imunitu a ma dalsi vyse zminene neduhy!