Med je již staletí využíván v léčitelství. Není se čemu divit. Jeho úžasné účinky můžete na vlastní kůži okusit i vy, jsou zde totiž velmi zajímavé produkty, ve kterých med hraje hlavní roli!

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Kvalitní český med jako cesta ke zdraví a kráse! Jaké včelí produkty rozhodně nepřehlížet?

Elixír zdraví a dlouhověkosti

Med obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, má antibakteriální účinky, je hojně využíván v lidovém léčitelství a dokáže skvěle pečovat o pleť. Umí zahnat příznaky nemoci a mnohé studie hovoří o tom, že pravidelné denní užívání medu v menších dávkách posiluje imunitu organismu a upevňuje naše zdraví. Všechny tyto vlastnosti mu právem vysloužily přezdívku elixír zdraví a dlouhověkosti. Já osobně velmi ráda med využívám také v kuchyni nebo v kombinaci s bylinnými čaji. Jak si k tomuto zázračnému produktu přírody najít cestu?

Kvalita je na prvním místě

Kvalita medu je velmi diskutovaným a ožehavým téma. Dříve provedené testy odhalily, že některé produkty na trhu obsahují éčka a další se ředí laciným sirupem. Takové výrobky pochopitelně nemají požadované vlastnosti, a proto je důležité při nákupu dávat pozor. Zárukou kvality je med přímo od českých včelařů. Včelařství Thomayer je skvělým příkladem. Kombinace lásky k medu z českého lesa se skoro sedmdesátiletou tradicí stojí za prvotřídní kvalitou. Med z tohoto včelařství máš možnost vychutnávat i ty, a to nejen ve formě čistého medu, ale také v podobě včelích produktů a dobrot certifikovaných značkou Šumava – originální produkt.

Co ochutnáš?

V nabídce včelího obchodu čeká celá řada překvapení. V první řadě je pochopitelně nutné zmínit samotný med. Ten je k dispozici v různých variantách od květového medu z českého lesa přes kaštanový med po akátový med. U každého medu najdeš jeho charakteristiku a věř, že chutě jednotlivých produktů jsou rozlišné.

Akátový med

Blahodárné účinky a skvělou chuť medu lze ocenit také v případě, kdy do něj naložíme například ovoce, koření nebo ořechy. Kategorie Naloženo v medu je domovem pro takové speciality jako dýňová pikantní chilli semínka v medu, cibulovo citrónový med, čokomed či vanilkový med. Vhodné jak na mlsání, tak oživení receptů.

Med jako dárek

Hledání originálního dárku je někdy velmi složité. Co takhle někomu blízkému darovat netradiční, ale o to zajímavější dárek? Včelařství Thomayer si pro zákazníky přichystalo také dárková balení včelích produktů. Ty mají jedinečnou schopnost vykouzlit úsměv na rtech a hlavně pečovat o tolik potřebné zdraví. Zkrátka ideální dárek od srdce, který zakoupíš na www.vcelarstvi-thomayer.cz.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář