Vypadáš kvůli nim stále unaveně nebo smutně! Kazí celkový výraz očí! Takhle nás dokážou potrápit kruhy pod očima. Pokud máš ještě ke všemu bledou pleť, připadáš si občas jako chodící smrtka. A co hůř – někdy ani sebelepší líčení a krytí korektorem nedokáže kruhy pod očima pořádně zamaskovat. Aby ses mohla kruhů pod očima zbavit, musíš nejdříve zjistit jejich příčinu. Jak to udělat? A jak můžeš ošklivé kruhy pod očima porazit? Tak přesně o tom je následující článek.

avatar

Katka Š.

Kruhy pod očima nezmizí jen tak

Kruhy pod očima nepůsobí zrovna esteticky, přitom je docela snadné se jich zbavit!

Kruhy pod očima – příčiny

Příčin, proč kruhy pod očima vznikají, je bohužel celá řada. Sama se zkus zamyslet, která z věcí z následujícího seznamu by mohla trápit zrovna tebe a pak si přečti, jak to napravit.

  • Nedostatek spánku – asi nejčastější důvod kruhů pod očima a celkově unavených očí
  • Nedostatek vitamínu A a D
  • Chybné stravování – přesolené pokrmy, alkohol či káva zadržují v těle vodu, která se poté hromadí u dolních víček a tím způsobuje váčky a kruhy pod očima
  • Přílišné namáhání očí – například při práci s počítačem nebo při čtení u špatného světla
  • Špatná péče o kůži kolem očí – stejně jako o celou svou pleť musíš důkladně dbát o oblast kolem očí, zejména pokud jsi náchylná ke kruhům pod očima
  • Dědičné faktory – má jeden z tvých rodičů výrazné kruhy pod očima? Pokud to není z únavy, tak je vysoká šance, že je budeš mít bohužel taky

První pomoc

Pokud víš, že tvé kruhy pod očima jsou pouze důsledkem delší nevyspalosti, únavy nebo stresu a potřebuješ se jich pro tuto chvíli zbavit, zkus pár následujících triků.
Na oči si přilož plátky studené okurky nebo brambor. To pomůže tvou pleť zhydratovat, díky chladu splaskne i případný otok a tvé oči se krásně rozzáří. Pokud nemáš po ruce zeleninu, můžeš si namočit do studené vody vatové tampony. Zázraky dělají také čajové pytlíčky – ty ponoř na chvíli do vroucí vody a poté vychlaď.
Jestliže máš trochu více času, než budeš muset vyrazit mezi lidi, zkus si koupit některou z pleťových masek, určených přímo na kruhy pod očima. Vyzkoušet můžeš například Obklad na oteklé a unavené oči Eye Decompress. Jedná se o tablety s roztokem – ty se po smíchání změní v masku, kterou si naneseš pod oči. Výsledkem je svěží a rozzářená pleť a zmizení otoku.

Poslední šance

Poslední spásou je samozřejmě make – up, v tomto případě korektor. Těch je u nás na trhu celá řada. Důležité je, aby sis vybrala pro sebe vhodný odstín k pleti, proto korektor raději kup v obchodě, ne přes internet. Zkus například korektor Clarins (ten obsahuje i důležité vitamíny A a E) nebo Roll-on 2v1 od Garnier , který zakrývá kruhy pod očima a zároveň proti nim pomocí aktivních látek bojuje.
Jestliže jsou kruhy pod očima tvým dlouhotrvajícím problémem, je potřeba s nimi také dlouhodobě bojovat. To znamená v první řadě správnou stravu – pravidelný pitný režim, méně solit a omezit či úplně vynechat kávu a alkohol. Důležitý je také dostatek vitamínu A (mrkev, špenát, meloun, zelí, játra) a D (játra, žloutek, mléko).
Práci s počítačem bys měla výrazně omezit. Pokud každý večer mžouráš do knížky u malé lampičky, je to rozhodně špatně – dbej na pořádně osvětlení.
Ve tvé koupelně by neměl chybět krém na kruhy pod očima. Existuje jich opravdu spousta a zřejmě jich budeš muset pár vyzkoušet, než najdeš ten, který tu bude vyhovovat. Tipy: Clarins Lisse Minute Base Comblante, Oftaxyl, chladivá tyčinka od Vichy, Eye GOLD gel od Dermacolu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://justdreaiming.blog.cz Drácula

    Já mám hruhy pod očima, protože mám nemocný srdce a krevní oběh nefunguje tak jak by měl, což má za následek, že jsou vidět více žíly. I když si na to dám snad tunu korektoru, příjde mi, že je to pořád stejný. Co s tím?