Každá na sobě vidíme něco špatného, ať je to macaté břicho, křivé zuby nebo nehezké vlasy. Víš ale, že jsme často až příliš sebekritické? Zkus se jednou podívat do zrcadla a místo záporů vidět klady!

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Koukej na sebe do zrcadla reálným pohledem!

Přád jen brbláme

Věčně nespokojené, nic víc. Neustále na sobě hledáme jen to špatné. Zrcadlo sice ukazuje realitu, ale my ji mnohdy ani nechceme vidět. Místo toho se soustředíme na to, abychom našly něco, co se nám nelíbí.

Z vlastní zkušenosti

Nedávno jsem zrovna vycházela z domova, když jsem na sebe už poněkolikáté koukla do zrcadla. Vůbec se mi nelíbily moje vlasy, protože nechtěly držet tak, jak bych si přála. Venku se to vlivem větru samozřejmě ještě zhoršilo, o čemž jsem se přesvědčila hned v tramvaji pomocí kapesního zrcátka. Když jsem konečně dorazila do kavárny, kde na mě čekala kamarádka Petra, místo pozdravu jsem slyšela „Pááni, ty máš tak krásný vlasy. Jak to děláš?“ A fakt to nemyslela ironicky, zrovna ona umí říct kritiku napřímo do očí. Tak mi došlo, jak moc rozdílně se vnímám já sama oproti ostatním.

Pár dobrých rad

1. Nesoustřeď se na chyby, měj ráda sama sebe i to, co je na tobě krásné. Máš nepoddajné vlasy? Nevadí, udělej z toho svoji přednost!

2. Pochval se, že ti to sluší. Spokojenost sama se sebou se často odráží i v náladě.

3. Pokud přesto o nějaké chybce víš, zbytečně na ni neupozorňuj. Mnohdy některé věci vnímáme jako svoje chyby, ale ostatní to tak vůbec nevidí.

4. Vykašli se na nějaké vzory krásy. Její vnímání je velice individuální. Co se nelíbí jednomu, bude se líbit druhému.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář