Velice šetrná léčebná metoda bez použití umělých látek – takto by se dala plazmaterapie stručně charakterizovat.

Kosmetická metoda plazmaterapie umí zázraky

Na staré buňky je nanesen přírodní a nezávadný materiál, který je vytvořen z vlastní krve. Touto metodou se léčí atrofické, hypertrofické a keloidní jizvy. Aplikací přírodního materiálu se oživí již staré mrtvé kožní buňky, omladí se pleť a vyhladí se od jizev.

Velkou a bezkonkurenční výhodou je využití přírodní látky, která s sebou nenese žádné vedlejší účinky a ani komplikace. Pouze se po vpichu injekční jehlou do kůže mohou objevit malé modřinky, ale ty za několik dní zmizí. Využití se najde i při tvorbě jizev z popálenin. Pokud nejsou jizvy neúměrně velké, je možné je aplikací přírodního materiálu výrazně zmenšit. Pacienti, kteří trpí nadměrným vypadáváním vlasů, zajásají. Plazmaterapie má místo i pro ně a dokáže zmírnit tyto nežádoucí účinky odumírání vlasových tkání.

Z medicínského hlediska se plazmaterapie užívá i při léčení bércových vředů a při těžko zhojitelných ranách.

Plazma lifting

Někdo by jej jistě nazval elixír mládí. Plazmaterapie je aplikována na obličejovou část, díky čemuž dojde k omlazení pleti a regeneraci podkoží. Jednoduše jsou prvky, které obsahují plazma, naneseny přímo do kůže. Velice úspěšně se takto ošetřují kruhy pod očima, vrásky s jemnými rysy nebo nasolabiální rýhy. Dokonce tato metoda umožňuje pozvednout ústní koutky nebo vytvarovat bradu či ušní lalůčky.

V plazmě jsou obsaženy látky, které v sobě obsahují růstové faktory. Tyto faktory zapříčiňují růst kolagenních vláken (zpevňují kůži) a podporují fibroblasty k obnovení a růstu. Ty tvoří vazivo, zároveň se díky nim produkuje kyselina hyaluronová a právě ta vyplňuje materiál v kůži.

Na co se připravit?

Pacientovi je odebrána krev, kterou odborný personál stočí na centrifuze tak, aby došlo k oddělení červených krvinek od plazmy, a následně se oddělená plazma vpíchne injekcí pacientovi těsně pod kůži. Hloubka vpichu záleží na míře zákroku. Samotný zákrok trvá do půl hodiny a v případě, že pacient pociťuje bolest, je možné částečně kůži znecitlivět krémem. Tato metoda z kosmetického hlediska velice dobře poslouží k přirozené korekci vrásek bez operativního zákroku a bez syntetických látek.

Efekt je zaručený. U vystouplých jizev se objeví později, u vpadlých jizev je vidět téměř ihned. Nutno poznamenat, že plazmaterapie se musí opakovat, a to pravidelně. Ideálně nejprve po jednom měsíci, následně po třech měsících a po půl roce. Záleží na indikaci a také na tom, zda se jedná o kosmetický zákrok či o redukci jizev nebo zacelení ran. Nevhodné je provádět tuto plazmaterapii u pacientů, kteří prodělávají velkou infekci, mají problémy s játry či dokonce trpí chronickým onemocněním, jsou chudokrevní a používají léky na ředění krve.

http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/obor/dermatovenerologie
http://www.cmcpraha.cz

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář