Velice šetrná léčebná metoda bez použití umělých látek – takto by se dala plazmaterapie stručně charakterizovat.

Kosmetická metoda plazmaterapie umí zázraky

Na staré buňky je nanesen přírodní a nezávadný materiál, který je vytvořen z vlastní krve. Touto metodou se léčí atrofické, hypertrofické a keloidní jizvy. Aplikací přírodního materiálu se oživí již staré mrtvé kožní buňky, omladí se pleť a vyhladí se od jizev.

Velkou a bezkonkurenční výhodou je využití přírodní látky, která s sebou nenese žádné vedlejší účinky a ani komplikace. Pouze se po vpichu injekční jehlou do kůže mohou objevit malé modřinky, ale ty za několik dní zmizí. Využití se najde i při tvorbě jizev z popálenin. Pokud nejsou jizvy neúměrně velké, je možné je aplikací přírodního materiálu výrazně zmenšit. Pacienti, kteří trpí nadměrným vypadáváním vlasů, zajásají. Plazmaterapie má místo i pro ně a dokáže zmírnit tyto nežádoucí účinky odumírání vlasových tkání.

Z medicínského hlediska se plazmaterapie užívá i při léčení bércových vředů a při těžko zhojitelných ranách.

Plazma lifting

Někdo by jej jistě nazval elixír mládí. Plazmaterapie je aplikována na obličejovou část, díky čemuž dojde k omlazení pleti a regeneraci podkoží. Jednoduše jsou prvky, které obsahují plazma, naneseny přímo do kůže. Velice úspěšně se takto ošetřují kruhy pod očima, vrásky s jemnými rysy nebo nasolabiální rýhy. Dokonce tato metoda umožňuje pozvednout ústní koutky nebo vytvarovat bradu či ušní lalůčky.

V plazmě jsou obsaženy látky, které v sobě obsahují růstové faktory. Tyto faktory zapříčiňují růst kolagenních vláken (zpevňují kůži) a podporují fibroblasty k obnovení a růstu. Ty tvoří vazivo, zároveň se díky nim produkuje kyselina hyaluronová a právě ta vyplňuje materiál v kůži.

Na co se připravit?

Pacientovi je odebrána krev, kterou odborný personál stočí na centrifuze tak, aby došlo k oddělení červených krvinek od plazmy, a následně se oddělená plazma vpíchne injekcí pacientovi těsně pod kůži. Hloubka vpichu záleží na míře zákroku. Samotný zákrok trvá do půl hodiny a v případě, že pacient pociťuje bolest, je možné částečně kůži znecitlivět krémem. Tato metoda z kosmetického hlediska velice dobře poslouží k přirozené korekci vrásek bez operativního zákroku a bez syntetických látek.

Efekt je zaručený. U vystouplých jizev se objeví později, u vpadlých jizev je vidět téměř ihned. Nutno poznamenat, že plazmaterapie se musí opakovat, a to pravidelně. Ideálně nejprve po jednom měsíci, následně po třech měsících a po půl roce. Záleží na indikaci a také na tom, zda se jedná o kosmetický zákrok či o redukci jizev nebo zacelení ran. Nevhodné je provádět tuto plazmaterapii u pacientů, kteří prodělávají velkou infekci, mají problémy s játry či dokonce trpí chronickým onemocněním, jsou chudokrevní a používají léky na ředění krve.

http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/obor/dermatovenerologie
http://www.cmcpraha.cz

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Zachumlaná ve stylovém oblečení

Pokud hledáš stylovou bundu či kabát na zimu, koukni na týdenní slevy značkového oblečení.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář