Chameleonní mánie jménem kontaktní čočky právem letí. Kontaktní čočky jsou velmi šikovné věcičky, které umožňují zbavit se brýlí, ovšem bez toho, aby vše okolo byla jedna velká rozmazaná šmouha. Přináší mnoho komfortu a díky skvělé propracovanosti a doplňkových přípravků, jako jsou oční roztoky, nesou sebou pohodlnost s minimálními problémy.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Chameleonní mánie jménem kontaktní čočky právem letí. Kontaktní čočky jsou velmi šikovné věcičky, které umožňují zbavit se brýlí, ovšem bez toho, aby vše okolo byla jedna velká rozmazaná šmouha. Přináší mnoho komfortu a díky skvělé propracovanosti a doplňkových přípravků, jako jsou oční roztoky, nesou sebou pohodlnost s minimálními problémy. Cesta za jejich objevením byla však dlouhá. Přesto se našlo řešení, které vedlo k tomu, že jsou dnes kontaktní čočky nepostradatelnou pomocí.

Barevné kontaktní čočky jsou mimo praktičnosti, vhodné i jako módní doplněk. Tvůj look může být originálně šik!

Barevné kontaktní čočky jsou mimo praktičnosti, vhodné i jako módní doplněk. Tvůj look může být originálně šik!

Historické kroky kontaktních čoček

Vše má svou historii a stejné je to i u kontaktních čoček, u kterých však byla cesta poměrně dlouhá. Mnoho osobností se pokoušelo o zrod kontaktních čoček. Důvodem však nebyla případná náprava vidění. Spíše se jednalo o pokusy s cílem zjistit, jaký mechanismus má oko při přizpůsobení. Mezi tyto osobnosti patří například Leonardo da Vinci, který se zasloužil o obecný princip čoček. Dále následoval René Descartes, který sice dobrý nápad měl, ale závěr přinášel velkou nepříjemnost, která spočívala v tom, že bylo nemožné mrkat. U Thomase Younga se podobně, stejně jako u da Vinciho, jednalo o jakýsi pokus. Je potřeba zmínit i Sira Johna Herschela, jehož myšlenku o kontaktních čočkách prozkoumal Dr. Dallos, který jeho metodu zdokonalil za pomoci živého oka. Zlom nastal v roce 1887, kdy Adolf Eugen Fick vyrobil kontaktní čočku na dobré úrovni, kde si s výrobou a prozkoumáním dal opravdu záležet.

Dnešní čočky si užiješ

Nicméně jeho kontaktní čočky byly velké a nekomfortní, tudíž na dlouhodobé nošení nebyly. Dále se objevovaly další, kteří se pokoušeli o výrobu či zdokonalení kontaktních čoček. Ovšem výsledek moc šťastný nebyl, jelikož kontaktní čočky nepropouštěly vzduch a spíše způsobovaly problémy. Šťastný zrod kontaktních čoček vzniká za pomocí českého chemika Otty Wichterleho. Objevují se tak první hydrogelové čočky, které sebou nesou neskutečný komfort, oproti předchozím. V roce 1999 se objevily další kontaktní čočky, tentokrát silikonhydrogelové. Za mnoho let kontaktní čočky neustále vylepšovaly a dnes jsou k mání jak dioptrické, tak i nedioptrické a taktéž barevné kontaktní čočky.

Barevné kontaktní čočky pro večerní i denní nošení

Vynálezci z minulých dob by se nejspíš divily, kolik máme nyní možností, co se kontaktních čoček týče. Máme naprosto volnou ruku, takže si nemusíme nutně pořizovat průhledné kontaktní čočky. K mání jsou nádherné barevné kontaktní čočky, které rázem změní celou tvou image. Barevné kontaktní čočky jsou mimo praktičnosti, vhodné i jako módní doplněk. Barevné kontaktní čočky senzačně vypadají se správně sladěným oblečením i líčením, kdy nová barva tvých očí lépe vynikne. Na párty zas můžeš zvolit crazy barevné kontaktní čočky, které ač jsou bláznivé, mají něco do sebe. Nebarvené i barevné čočky sebou zkrátka nesou tolik výhod, že by se naši předchůdci zatraceně divili.

Základem jsou oční kapky

Kontaktní čočky sebou přinášejí určitou péči, kterou je nutné vykonat. Bez toho by čočky nebyly tak pohodlné a přinášely by sebou nepříjemné obtíže. Nutné je proto pořídit si oční kapky, které oči zvlhčí a osvěží. Oční kapky si vždy vybírej důkladně a neboj se poradit s odborníky. Některé oční kapky není dobré aplikovat přímo na kontaktní čočky, jelikož by mohly narušit jejich povrch.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://azet.sk jane

    ja mám šošovky… je zaujímavé si takto o nich prečítať…