Pěstování konopí bylo dříve zakázáno. Dnes už je ale dokonce vyžadováno – hlavně v medicínském světě. Na trhu jsou nové produkty, které tě zkrásní a pomohou ti překonat zdravotní komplikace.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Konopí ze zámku

Podle této rostliny se jmenuje jeden z nejhezčích a nejoblíbenějších českých zámků – Konopiště, který byl postaven ve 13. století. V té době nebyla k sehnání, ale v úrodném kraji se jí nesmírně dařilo. Málokdo ví, že výrobky z této rostliny byly každodenním pomocníkem lidí všech společenských vrstev.

Stavba rodu Benešoviců
Konopiště podle Konopí
foto: CzechTourism.com

Vliv na zdraví člověka

Jenom rostliny konopí obsahují látky zvané cannabinoidy. Jejich využívání živými organismy se nazývá cannabinoidní systém. Ten má vliv na celou řadu životních funkcí včetně příjmu potravy. Blahodárně působí na celou řadu nemocí. Cannabinoidní receptory se nachází v centrální nervové soustavě a mnoha periferních tkáních včetně imunitního, reprodukčního a zažívacího systému. Již na konci 19. století dostávala královna Viktorie od svého lékaře sira Johna Reynoldse konopí na menstruační křeče.

Konopí nepatří jen do jointa

Uzdrav se sama

Konopí je velmi osvědčený tradiční prostředek pro léčbu onemocnění, která se projevují zhoršeným stavem pokožky. A to v něm není ve významnější koncentraci zastoupený zakázaný tetrahydrokanabinol (THC). Vyzkoušej dubovou kůru, gel s koloidním stříbrem, mýdlo, balzám na rty nebo ústní vodu. Já osobně doporučuji Konopné semínko loupané, konopnou univerzální mast na kožní problémy a bolesti a panenský konopný olej pro posílení imunity.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Diana

    Přesně tak, konopné masti jsou dnes naprosto běžné a fungují (nějaká méně jiná více), to si musí každý ozkoušet sám, jak reaguje jeho pokožka. Já mám kladné zkušenosti s touto kosmetikou – http://www.cutishelp.com – více méně pro každý kožní problém je zde nějaká modelová řada.