Vizitkou upravenosti jsou hezké nehty. Pokud se ti však lámou a třepí, mnoho okrasy s nimi nenaděláš. Řešením je buď nehty zkrátit, sáhnout po umělých anebo se řídit osvědčenými radami.

avatar

Eva Zmrzlíková
Majitelka šesti zvířat a stovek plyšových ovcí

Chyba může být ve vitamínech

Zdravý nehet poznáš tak, že má vodorovný povrch bez šupinek a deformací. Nesmí se na něm objevovat bílé skvrnky, které ti dávají najevo, že ti schází některé vitamíny jako například vápník či zinek. Může jít však také o zranění způsobené úderem do nehtu, v takovém případě jednoduše počkej, až skvrnka odroste.

Péče o nehty a ruce je velmi důležitá.
Péče o nehty a ruce je velmi důležitá.

Speciální nehtová kosmetika

Pokud chceš vyřešit křehké nehty jednou pro vždy, je třeba to vzít globálně, upravit stravu a pořídit si speciální nehtovou kosmetiku. Od věci nejsou ani potravinové doplňky na podporu nehtů. Při mytí nádobí začni používat rukavice, saponáty totiž tvé nehty velmi oslabují.

Kosmetika pro oslabené nehty

Speciální kosmetika pro oslabené nehty je k dostání v lékárnách nebo u kožních lékařů. Mně se osvědčil produkt NeoCeuticals od NeoStrata. Jedná se o vodičku, kterou jednoduše nanášíš na odlakovaný nehet, přičemž po dvou týdnech by se měly dostavit první úspěchy. Dalším výborným pomocníkem, v drogérii dostupným, je Ultra Strong nails harder od Essence. Oba dva tyto výrobky podpoří růst a pevnost nehtů.

NeoStrata
NeoCeuticals od NeoStrata
zdroj: dermacaredirect.co.uk

Ultra strong nails harder
Ultra Strong nails harder od Essence
zdroj: codecheck.info

Nehtový cement

Okamžité zpevnění nehtů docílíš takzvaným cementem. Nejedná se již o vodičku, ale o zpevňující lak, nanáší se jako podkladový lak na nehet, ale vypadá hezky i bez vrstvy konečného laku na nehty. Doporučuji tónující a lesklý Cement nail booster od Miss Sporty, který má jemné růžové odstíny a nehty s ním vypadají velmi zdravě. U nanášení si dávej pozor, abys zpevňující lak na nehty nanesla až úplně na konce nehtů, přelákni s ním i hranu nehtu, tím docílíš zpevnění a zamezení možného dalšího třepení na místě, kde k němu dochází nejčastěji. Cement měj neustále po ruce, je možné s ním zaláknout i mírně nalomený nehet.

Cement nail booster od Miss Sporty
Cement nail booster od Miss Sporty
zdroj: misssporty.cz

Nehtové potravinové doplňky

Vitamínky zevnitř nehtům svědčí, alespoň tři měsíce si hlídej jídelníček a snaž se jíst více zeleniny, mléčných výrobků a ryb. Tříměsíční kůra vitamínových doplňků by měla podpořit růst nových a zdravých nehtů, starý známý Viaderm, který momentálně nabízí speciální edici právě pro zdravé nehty, plní svou funkci dostatečně.

Viaderm
Viaderm
zdroj: prozdravi.cz

Nůžky zahoď!

Pokud máš oslabené nehty, tak zapomeň na nůžky a pořiď si skleněné nebo pěnové pilníčky, těmi nehet místo stříhání pouze obrušuj, ideálně pouze jedním směrem, aby nedocházelo k třepení. Nejjemnější částí pilníčku poté nehet po celé jeho šíři zalešti, po každém pilování a leštění nehtů nezapomeň na krém na nehty, kterým nehty lehce vyživíš. Vyzkoušej třeba výborný pečující krém na nehty od Alverde natur kosmetik, kterou najdeš v sítích DM drogérií. Boj s lámavostí určitě nevzdávej. První úspěchy se mohou projevit až po několika týdnech, opravdového zlepšení dosáhneš spíše až řádově v měsících.

Krém na nehty
Alverde Natur Kosmetik
zdroj: alverde.de

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář