Nebyl to nafukovací balónek a dokonce ani prezervativ, ale skleněný džbán! Přechody tepla jsou náročné jak pro lidi, tak pro materiál a právě díky tomuto jsem poznala účinky Aloe vera!

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Aloe nezachránila mě, ale osobu mně blízkou!

Znám jednu osobu a momentálně bych jí chtěla reprezentovat jako svou „kamarádku“, která na Aloi vzpomíná jen v dobrém a já osobně si myslím, že určitě by měla. Tato rostlina ji zachránila před rozsáhlými jizvami z popálenin, které utrpěla při opaření vařící se vodou. Proto jsem se rozhodla Vám představit tuto zázračnou rostlinu, kterou můžete mít i Vy! Pojďme se tedy seznámit s touto rostlinou.

Aloe, která zachraňuje
Aloe je velmi zajímavá rostlinka.
zdroj: flickr.com

Myslíte, že i Aloe může být falešná?

Tuto otázku jsem si položila poprvé, když jsem uslyšela název Aloe pravá, brzy se mi ovšem vybavilo Aloe vera, která je v poslední době velmi známou rostlinou. Je to druh rostliny z čeledi žlutokapovité. Původ rostliny je pravděpodobně ze Severní Afriky. Tato rostlinka má zelené listy, které vyrůstají přímo od kořenů (rostlina nemá stonek!). Listy jsou po okrajích zubaté a mají trny. Výška rostliny může být až 1 m, kdy při cca 90 cm rostlina dosahuje květenství.

Gel s léčivými látkami je často využíván v lékařství

Tato rostlina je také často využívána v lékařství a medicíně. Uvnitř listu Aloe se nachází gel s léčivými látkami, kterými jsou např. polysacharidy, antrachinony, C-glykosidy a lektiny. Tento gel je průhledné barvy a polotekutého skupenství. Aloe je pěstována právě za účelem gelu. Gel má zklidňující a hydratační účinky, urychluje a podporuje také hojení.

Gel, který obsahuje spoustu léčivých látek
Aloe je pěstována za účelem gelu!
zdroj: kinkycurlycoilyme.com

Proč pěstovat Aloi?

Pokud máš ráda květiny a vůbec pěstování okrasných, pokojových, ale i venkovních keříků rozhodně neváhej a pořiď si Aloi. Nejen, že ti do sbírky přibude další krásný kousek, aloi můžeš využít také v domácím lékařství. Gel, který Aloe produkuje, můžeš využívat i ty. Vždyť přelomení, přeříznutí listu jistě zvládne každý. Já osobně bych si tento kousek pořídila ihned a přiznám se, že se již na to delší dobu chystám, ale stále jsem ještě líná si jí koupit, vždyť jsem to já, která má panickou hrůzu ze žížal a je jedno jestli jsou na cestě nebo v květináči! Brrrr…

Aloi můžeš mít i doma v květináči
Tak co, vyzkoušíš si i ty pěstování Aloe?
zdroj: bylinkaren.blog.cz

Výrobky z Aloe, které (ne)můžu doporučit

Na trhu můžeš najít spoustu výrobků, které obsahují právě gel z Aloe vera. Já už jich pár vyzkoušela a můžu říct, že z některých jsem byla velmi nadšená!

Výrobky s aloe vera jsou velmi účinné
Tato sada se hodí skvěle jako dárek i já jí dostala dárkem.
zdroj: krasa.cz

V této krásné zelené taštičce najdeš celkem tři výrobky + kartáč na vlasy. Jedná se o deodorant, tělové mléko a šampón.

Deodorant: Jeho vůně je opravdu zvláštní, nicméně jsem se po něm vždy cítila příjemně svěží. Pokud bych vybírala podle vůně, zvolila bych asi jiný. Pochválit ovšem mohu, že zabraňoval tvoření bílých skvrn.

Tělové mléko: Toto tělové mléko mi vyhovovalo skoro ve všechmých přísných parametrech. Opravdu hydratovalo a po nanesení se ihned vstřebalo. Co bych přeci jen vytkla je konzistence, která na můj vkus byla příliš tekutá.

Šampón: na obalu je napsané, že dodá vlasům hebkost a lesk a s tímto tolik nesouhlasím, já naopak měla vlasy krásně objemné. Šampón měl ovšem naprosto úžasnou vůni! Rozhodně bych ho doporučila všem dívkám, kterým se více mastí vlasy.

Samozřejmě co mi chybělo u šampónu, mléka nebo deodorantu dokonale zastínila kosmetická taštička, ve které se vše nacházelo + ionizující kartáč na vlasy. Tuto sadu „Garnier Dárková sada Garnier Wellness Aloe“ bych i doporučila.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář