Záděrky dokážou mnoho žen i dívek pořádně potrápit a někdy je jejich léčba na dlouhou trať. Záděrky jsou typické nejen tím, že jsou vzhledově nepěkné, mnohdy zarudlé, ale hlavně bolestivé, což je dost nepříjemné. Chceš záděrkám předejít nebo se jich v případě aktuálního problému zbavit? Mrkni se na pár tipů.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Pokud se záděrkami momentálně zápasíš, přijdou ti vhod následující rady.

Pokud se záděrkami momentálně zápasíš, přijdou ti vhod následující rady.

Zaměř se na preventivní opatření

Prevence se výrazně osvědčuje v mnoha ohledech a jinak tomu není ani v případě záděrek. A jakým způsobem jim můžeš předcházet? Velmi důležitá je pravidelná a dostatečná hydratace v podobě krémů či olejů, protože jak je známé, záděrky nejvíce vznikají u lidí, kteří jsou náchylní k vysoušení kůže nebo jsou ve styku s chemikáliemi, které také vysoušejí kůži. Druhým bodem je, aby sis nekousala své nehty, vyčnívající kůžičku a nijak se velkými zásahy v záděrkách „nehrabala“. Jakýkoliv z těchto kroků totiž problém se záděrkami zhoršuje. Vhodným preventivním opatřením je návštěva manikúry, případně pedikúry, kde si s tvými nehty a kůží okolo odborně poradí. Tyto procedury však může provádět i doma, ale vždy s citem, aby sis kůži nezatrhla a nedošlo k jejímu zanícení.

Jak se jich zbavit, kdy už je máš?

Pokud se záděrkami momentálně zápasíš, přijdou ti vhod následující rady. Prvotně je vhodné říci, že prsty náchylné k záděrám potřebují maximální a pravidelnou péči, která zajistí jejich zlepšení a zanedlouho jejich vymizení. A jak tedy záděrky opatrně odstranit?

1) Na úplném začátku si připrav teplejší vodu, kterou doplň například olivovým olejem. Své ruce do této lázně ponoř přibližně na patnáct minut, aby kůžička okolo nehtů dostatečně změkla a šlo ji lépe odstranit.

2) Poté připrav nůžky nebo kleštičky, které předem ponoř do dezinfekce, aby si zabránila případné infekci. A začni opatrně a s citem záděrky zastřihávat. V momentě kdy cítíš, že by došlo při stříhání k zatrhnutí, v úpravě nepokračuj.

3) Poté použij na celé ruce včetně nehtů antibakteriální či jakýkoliv jiný krém a vlož je do kosmetických rukavic. Pak už jen pravidelně nehty a ruce promazávej kdykoliv to bude možné. A samozřejmě nezapomeň na pravidelné zatlačování kůžičky u nehtů.

Malé tipy na závěr

Když už znáš prevenci a postup, pomocí kterých záděrky odstraníš, není na škodu sdělit několik malých tipů, které zajisté oceníš. Pokud vidíš, že záděrky začínají výrazně rudnout a jsou více bolestivé, na nic nečekej a navštiv kožního lékaře. Jestli tě záděrky trápí dlouhou dobu, nebude od věci nechat si od lékaře předepsat mastičku do foroty. Na záděrky jsou také efektivní speciální olejíčky. S nimi pak můžeš kůžičku jemně zamačkávat a zamezit vzniku záděrek. Nezapomínej také na pravidelný přísun vitamínů C a B. Na záděrky je dále vhodná i kalciová mast, bepanthen, lázeň z olivového oleje či citrónu i řada bylinek např. řepík, heřmánek a další.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář