Chceš shodit kila, která jsi nabrala ani nevíš jak? Ráda bys zpevnila a vytvarovala svou postavu? Zapomeň na cvičení doma, které ti nepřináší téměř žádné výsledky. Pojď radši do fitka, užiješ si tam spoustu zábavy.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Kašli na domácí nudu a pojď se bavit do fitka

Konečně spokojená se svou postavou

Vadí ti, že máš silnější stehna nebo boky? Chtěla bys mít pevnější paže a zadek, bříško bez faldíků? Zapomeň na zázračné přípravky z reklam. Pěkné postavy dosáhneš kombinací zdravé stravy a cvičení. Měla by ses stravovat vyváženě a svůj denní příjem energie rozdělit mezi sacharidy, tuky a bílkoviny. Zároveň je dobré se třikrát až šestkrát týdně věnovat některé pohybové aktivitě.

Ve fitness centru můžeš mít individuální trénink pod vedením trenéra, zajít na nějaké skupinové cvičení (jóga, pilates, TRX, zumba apod.) či cvičit i sama a udávat si tempo libovolně. Po intenzivním tréninku brzy pocítíš změny na své postavě a začneš být spokojená sama se sebou. Tak se už konečně přestaň vymlouvat na genetiku – ta ovlivňuje opravdu jen minimum.

Cvičení ve fitku je zábavnější

Cvičit doma podle videí na YouTube rychle omrzí. Nemáš u sebe nikoho, kdo by tě motivoval, kdo by na tebe řval, že máš hejbnout kostrou a těch pár zbývajících opakování zvládnout v co nejkratším čase. Cvičení s vlastní váhou nebo s kilovými činkami je do začátku určitě super, časem ale poznáš, že potřebuješ něco víc. V posilovně se do toho budeš moct naplno opřít. Využít různé stroje a těžké váhy, které jsou na domácí pořízení příliš drahé. Stejně tak tu máš trenéra, který ti řekne, co děláš špatně a podle tvých cílů poradí, na které partie by ses měla prioritně zaměřit.

V posilovně poznáš spoustu nových lidí

Ve fitness centru snadno navážeš kontakty s novými přáteli. Spojuje vás totiž společný zájem – cvičení. Jestliže se stydíš, vyber si fitko, které je určené speciálně pro ženy (ano, i takové u nás existuje). Budeš mít pořádný klid na cvičení a vyhneš se všem možným sexistickým narážkem ze strany vysolárkovaných borců. Ty mohou počkat až do momentu, kdy si vezmeš na párty o dvě čísla menší šaty, než musíš nosit teď.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Veronika019

  Určitě fitka mají něco do sebe, ale stojí docela pěkné penízky. Tak si člověk rozmyslí, zda bude cvičit zdarma, nebo ve fitku a musí počítat se ztrátami v rozpočtu. Osobně jsem zkusila ve fitku zumbu, ale právě kvůli tomu, že nemám dostatek financi, jsem si řekla, že najdu levnější variantu jak zhubnout. A tak se také stalo, z mnoha videi přes youtube.com ale i mnohými přes http://www.fitnesstv.cz se mi postupně pomaličku daří hubnout :) Je to super pocit, protože se prakticky v ničem neomezuji, jen více piji vodu a více samozřejmě cvičím :)

 • Michala Volná

  Já věřím, že ve
  fitku se dá zažít určitě spousta zážitků, přeci jen plno lidí se stejným cílem,
  stejným zájmem, ale já, ačkoli mám ráda lidi, jsem hodně společenský a ukecaný
  člověk, tak do fitka nebo na hromadné cvičení do tělocvičny prostě chodit nemůžu.
  Nejspíš to souvisí s jakýmsi blokem, který mám v sobě, když jde o mně
  a o mé tělo. Takže si hold cvičím jen sama doma, resp. s instruktorkou,
  která moderuje videa na fitnesstv.cz. Ale aji tak je to zábava :D