Nedávno se na trhu objevil INSTI test pro zjištění viru HIV v krvi, který si může každý udělat snadno doma. Výsledek zná člověk už během minutky, přičemž ověřená přesnost je 99,9 %. Jednou z hlavních tváří propagační kampaně je i Agáta Hanychová. O rychlém testu HIV jsem psala již dříve, ale až nyní jsem se dostala k jeho vyzkoušení. U ruky jsem měla foťák, takže jsem celý postup zdokumentovala, ať případně víš, co tebe nebo například tvého kluka čeká.  A jaký byl výsledek testu?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Odběr krve je pravděpodobně nejméně příjemnou součástí testu. Bála jsem se, že jí bude málo, ale opak byl pravdou.

Odběr krve je pravděpodobně nejméně příjemnou součástí testu. Bála jsem se, že jí bude málo, ale opak byl pravdou.

Jdeme na to!

U každé fotografie najdeš komentář, který popisuje konkrétní krok testu. Součástí balení je pochopitelně i velmi podrobný návod v češtině, takže se nemusíš bát, že něco nepochopíš. Samotnou mě překvapilo, jak to může být jednoduché.

Rychlý test HIV

Balení INSTI test HIV

Rychlý test HIV

Obsah balení

Rychlý test HIV

Seřazené pomůcky

Rychlý test HIV

Hygiena na prvním místě

Rychlý test HIV

Píchnutí do prstu

Rychlý test HIV

A krev už teče

Rychlý test HIV

Odběr do pipety

Rychlý test HIV

Využití první lahvičky

Rychlý test HIV

Promíchání vzorku

Rychlý test HIV

Nalití na membránu testu

Rychlý test HIV

Použití druhé lahvičky

Rychlý test HIV

Přidání třetí lahvičky

Pak chvilku počkej

Rychlý test HIV

Výsledek testu

Jakmile máš všechny kroky za sebou, stačí už jen chvilku počkat. Pokud se na testu objeví pouze jedna modrá tečka, je vše OK. Pokud dvě, je nutné dostavit se na test přímo do odborného lékařského pracoviště, které jako jediné může s absolutní přesností určit, jestli jsi HIV pozitivní. Nezapomeň na skutečnost, že trvá nejméně tři týdny (většinou ale dva až tři měsíce) od nákazy, než se dá virus testem v krvi odhalit. Rychlý test HIV koupíš například v internetové lékárně Lékynainternetu.cz za 393 Kč.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Karel Dommorský

  Sice takový test nepotřebuju (jsa člověk postarší, ze staré školy- takže svoje tři milenky s nikým jiným nezodpovědně nestřídám), ale poznamenal bych jen tolik: Pokud se člověk střízlivě nad takovým “testem” zamyslí, racionálně si probere dobu vytváření protilátek (až tři měsíce) a uvědomí si, že ani testování z krve v certifikované laboratoři není, bohužel, spolehlivé na 100% (tady se uvádí u tohoto výrobku spolehlivost úžasných 99,96?), pak lze vynést stručný rezultát – docela dobrý obchodní nápad. Moc šikovná věc, jak z lidí vytáhnout peníze. Stačí si ještě v lékárně koupit zaručeně přírodní projímadlo, k tomu současně spolehlivý prostředek proti průjmu a o štěstí člověka je postaráno! :-)
  P.S. Uznávám, že když si člověk po rizikovém styku dá tříměsíční celibát a pak si test zkusí, zjistí aspoň, jestli má jít na test k doktorovi (tam je test bezplatný). Ale nebylo by pak levnější jít k tomu doktorovi rovnou? Jistě ne k vašemu obvoďákovi, ale do neutrálních poraden, kde neriskujete ostudu v místě bydliště! (Koneckonců při koupi testu vaše lékárnice, zvlášť na menším městě, pokud vás zná, může taky leccos vykecat, stejně jako lidé ve frontě za vámi!)

 • http://www.spolecneprotiaids.cz Mirek

  Článek jsem objevil až po dlouhé době, ale i tak musím všechny čtenáře důrazně varovat. V první řadě lze tento test dělat nejdříve tři měsíce po riziku, jehož důsledky má test zjistit. Dříve nemusí test nákazu zjistit. Tři týdny jsou úplný nesmysl. Kdo si tedy udělal test v kratší době, nutně musí udělat test nový!!! Toto není v návodu napsáno, protože test není určen pro použití laikem – to taky je hned na začátku návodu zdůrazněno. Také technické provedení testu vypadá jednoduše, jenže pro správné provedení a hlavně vyhodnocení jsou potřeba širší znalosti, o kterých se v návodu nepíše, protože test je určen pro lékaře a ti tyto věci znají.

 • Zdeněk

  Myslím si, že tento test pořád není na 100% jistý. Doporučuji klasický odběr krve a důkladnou laboratoř, která zjistí pravý výsledek.

 • Kámoška.cz

  Pokud si dobře pamatuji, tak pokud se člověk doopravdy pozorně podívá, tak světle žlutý flíček je na testu už po samotném vybalení, takže bych si z toho nedělala těžkou hlavu.

 • insti

  Ahoj,přesně to samé mi ten test taky udělal. Dělal jsem si ho po půl roce a teď znovu po roce od nechráněného styku a teď mi ten světle žlutý kroužek jde vidět při dobrém světle a natočení pod určitý úhel. Minule si to nepamatuju nebo jsem tomu spíš nevěnoval poroznost, ale ten starý test mám (membránu) a taky tam i po testu (ikdyž už zaschlý) ukazuje tuto světlou velmi jemnou stopu. Naskýtá se proto otázka, jestli má cenu takový test dělat, když si člověk stejně není 100% jistý, pač podle příbalového letáku by se také takový výsledek dal ohodnotit jako neurčitý a mělo by se opakovat testování resp. zajít se otestovat do nemocnice. Má i více lidí s tímto zkušenost? Bohužel jsem si detailně neprohlížel membránu před testování, zda tam ta žlutá stopa je.

  Pro Pavla B. – pokud ses testoval po 16 dnech od rizikové aktivity, tak si myslím,že ani ve specializovaném zařízení by ti v krvi ještě nic nenašli (pokud by jsi byl pozitivní). To mi značí jen fakt, že i u neinfikovaných pacientů tento světle žlutý flíček jde vidět.

  Co autorka testu? Nemáte originální fotografie (ve větším rozlišení) nebo si nepamatujete, jestli jste tam ten světle žlutý flíček měla? Na té vaší uplně poslední fotce tam totiž nějaký nástin trošku vidím, ale možná, že si to jen namlouvám.

 • Honza

  Pavel B: Ten flíček tam je už před testováním a nemá s výsledkem nic společnýho, někdko taky psal, že měl v ruce víc sad a všechny to tam měly. A bacha, po 16 dnech výsledek nemusí nic znamenat, radši si to zopakuj po 2 nebo ještě líp po třech měsících.

 • Pavel B.

  Dobrý den,
  měl bych jeden dotaz. Po zhruba 16 dnech jsem si udělal test Insti, který mi ukázal jednu světle modrou kontrolní tečku. V místě, které je určeno pro test se mi objevila okem téměř nezpozorovatelná světle žlutá, možná světle červená tečka (ne kroužek). Je viditelná pouze při dobrém světle a hodně zblízka. Značí to něco, nebo je to jen náznak testovacího okénka, které je možné vidět i před nalitím jednotlivých lahviček? Děkuji za odpověď.
  Pavel

 • Honza

  sice sem chlap ale tohle je asi moc dobrá věc, díky za tip, možná mi to vyřeší můj docela palčivej problém, za ty 4 kila to za to stojí, teď jen jestli to opravdu spolehlivě funguje….

 • Anet

  furt lepsi nez odber krve:)

 • http://princessfromostrava.blogspot.com/ Hanka H.

  Chtěla jsem testy ale tohle vypadá líp, akorát mi je zle i z těch fotek natož abych si sama píchla dobrovolně do prstu, ááá