Máš plnou hlavu starostí a na svět se nejčastěji díváš černě? Být pesimistou je dobré, podle nejnovější studie totiž vyplynulo, že jsou mnohem inteligentnější, než lidé s hlavou oblacích.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jsi pesimistka? Tak to znamená, že jsi inteligentní!

Buď pesimista, protože svět je zlý

Jedna zkouška za druhou, hodiny běží jako splašené a ty nic nestíháš. Ještě musíš udělat tohle a ono, ale co když to stejně nevyjde? Ani v noci starosti neodcházejí a ty neusneš dříve, než plot přeskočí minimálně tisíc oveček. Od nynějška už budeš mít pro stálé strachování a obavy potvrzení – podle studie, kterou udělali vědci z Lakehead University v Ontariu totiž vyplynulo, že pesimisti jsou mnohem chytřejší.

Ha, tady to máte optimisti!

Ačkoliv na pesimisty se pohlíží skrz prsty a málokdo je má rád, protože všechno vidí tak špatně, nyní je všem dáno zadostiučinění. Ti, kdo žijí v neustálých obavách, že něco nestihnou, či že se jim něco nezdaří, se totiž vykazují lepší artikulací, než ti, kteří žijí život „v pohodě“. Lidé s plnou hlavou starostí mají vyšší verbální inteligenci, tedy dokážou lépe porozumět textu a pracovat s mluveným i psaným slovem. Podle kanadských vědců je tedy jednoznačně výhra patřit mezi pesimisty.

Testování v Kanadě

Testování probíhalo na 125 studentech mužského i ženského pohlaví, formou vyplňování různých testů. Nejdříve museli projít psychologickými testy, kde se ukázalo, zdali jsou spíše optimisté nebo pesimisté, jaký mají náhled na svět, jak často propadají černým myšlenkám, apod. Potom přišli na řadu testy inteligentní, přičemž na základě jejich vyhodnocení se došlo k závěru, že ti, kdo častěji propadají depresím, umí lépe zacházet se slovy, příslovími a dalšími verbálními záležitostmi.

Optimisté nevěště hlavu

Na druhou stranu jejich výsledky ale byly průměrné v oblasti abstraktní, řešení problémů a pozorovací. Doplňovat geometrické vzorce do řady pesimistům už tolik nešlo. I tak ale mají výhodu, kterou zřejmě zdědili po prapředcích – přeci jen je lepší se každý den strachovat o svůj život, než si žít jako král a potom zemřít na nemoc popřípadě skončit jako potrava nějakého divokého zvířete, ne?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář