Hledáš cvičení, které ti pomůže zhubnout, ale nechceš někde poskakovat v tělocvičně ani pořád dokola zvedat činky v posilovně? Potom je jóga přesně pro tebe. Jestli si však myslíš, že jóga je jen o správném dýchání a relaxaci, jsi na omylu. Je to komplexní cvičení, při kterém se pořádně protáhneš, posiluješ svaly a správně dýcháš.

avatar

Eva
Zajímavý článek je jako příběh plný napětí.

Hledáš cvičení, které ti pomůže zhubnout, ale nechceš někde poskakovat v tělocvičně ani pořád dokola zvedat činky v posilovně? Potom je jóga přesně pro tebe. Jestli si však myslíš, že jóga je jen o správném dýchání a relaxaci, jsi na omylu. Je to komplexní cvičení, při kterém se pořádně protáhneš, posiluješ svaly a správně dýcháš. Toto všechno dohromady ti zaručí zdravý pohyb, tedy i zdravé hubnutí. A který druh jógy si vybrat?

Víš, že jóga má mnoho různých podob? Objev tu, která tě bude nejvíc bavit a udělej něco nejen pro své zdraví, ale i vnitřní pohodu.

Víš, že jóga má mnoho podob? Objev tu, která tě bude bavit a udělej něco nejen pro své zdraví, ale i vnitřní pohodu.

Základní druhy jógy

Jestli jdeš na lekci jógy poprvé, zvol určitě nějakou méně náročnou formu jako například hathajógu nebo klasickou jógu. Pomalu tě protáhne a naučí správně dýchat. Rapidní úbytek váhy ti však asi nepřinese. Dalším typem je powerjóga. Zaměřuje se hlavně na posilování a to jak vnějších tak i vnitřních svalů, takže pokud trpíš třeba bolestivou menstruací je to ideální pohyb. U powerjógy se jednotlivé pozice (asány) střídají poměrně rychle, což ti skvěle vyrýsuje siluetu a pomůže udržet získanou váhu. Pro pokročilé se hodí Vinyasa jóga, při které jsou jednotlivé pozice prokládány sestavou vinyasy.

Jóga pro náročné

Jóga tě nadchla a chtěla bys zkusit něco speciálního? Možností je více. Pro opravdu efektivní hubnutí zkus bikram jógu nebo hot jógu. Cvičí se ve speciální místnosti s teplotou 42°C. Výborně odbourává tukové polštářky, detoxikuje tělo a čistí pleť. Antigravitační jóga si tě určitě získá pro svou nevšední formu. Cvičíš zavěšená, často i hlavou dolů. Protáhne a vypracuje ti břišní svalstvo i záda. Ale pozor, je to fakt dost fyzicky náročné. Antigravitační jóga tě jen tak bavit nepřestane. Dance jóga určená milovnicím tance kombinuje powerjógu s prvky klasického baletu i dalších tanečních stylů. Pozice se spojují do sestav a vše doplňuje jemná rytmická hudba. Co ještě ti jóga přinese? Koukni na seznam všech pozitivních dopadů:

  • větší pružnost páteře a pohyblivost kloubů
  • podpoří látkovou výměnu a funkci lymfatického systému
  • zpevnění a dobré prokrvení svalů
  • uklidnění a zmírnění stresu
  • stabilizaci krevního tlaku

V čem cvičit

Nepotřebuješ žádný speciální oděv, stačí kraťásky nebo třičtvrťáky a tričko. Oblečení by tě nemělo omezovat v pohybu, ale ani vlát všude kolem tebe. Potřeba je ještě podložka na cvičení. Tu si někdy musíš přinést, obvykle je však k lekci jógy mají připravené ve fitcentrech.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář