Poupravit nos, dofouknout prsa, nadzvednout obočí. Zní to tak lehce. Ta tam jsou časy, kdy i hloupé bělení zubů bylo něčím, co si nechávaly dělat jen modelky. Lidé o sebe čím dál více dbají a občas nestačí změnit účes a vytáhnout nějaké to malovátko.

avatar

Lenka Petrová

Poupravit nos, dofouknout prsa, nadzvednout obočí. Zní to tak lehce. Ta tam jsou časy, kdy i hloupé bělení zubů bylo něčím, co si nechávaly dělat jen modelky. Lidé o sebe čím dál více dbají a občas nestačí změnit účes a vytáhnout nějaké to malovátko. Co pak? Plastika? Kdy na ni jít a kdy je to zbytečné? A jak to vysvětlit rodičům a okolí? Jít pod kudlu zkrátka není žádná sranda a už vůbec ne snadné rozhodnutí.

Přifouknout prsa, či zmenšit zadek? Žádný problém!

Přifouknout prsa, či zmenšit zadek? Žádný problém!

Celkový tuning

Když se řekne plastika, není to jen jeden zákrok. Všeobecný název plastika pokrývá obrovské množství úprav zevnějšku – od laserového odstranění chloupků nad rtem až po chirurgické výkony jako je liposukce, vkládání implantátů do prsou či lámání kostí čelisti. Zbavit se znaménka na obličeji, to zní jednoduše – ale nechat si polámat kosti kvůli hezčí bradě, to už je o dost vážnější legrácka.

„Déčka“ pro miláčka?

Když se rozhoduješ, jestli jít na plastiku, měla by ses poctivě zamyslet, jestli to opravdu chceš a jestli ti to stojí za to. Opravdu chceš větší prsa, nebo na to myslíš proto, že se to líbí tvému klukovi? A co když se rozejdete? Pořád budeš chtít mít prsa velikosti D, navíc s jizvou, bolestí a nutností jít za pár let znovu na plastiku kvůli výměně implantátu? Protože například prsní implantáty nejdou jen tak vložit a vyndat – pokud je po nějaké době vyndáš, skončíš s vytahanými prsy, což žádná z nás opravdu nechce. Nebo se mýlím?
Na druhou stranu zmenšení odstátých uší nebo orlího nosu může změnit život k nepoznání. Zatímco se ti lidi předtím vysmívali, najednou si uvědomí, že bez té jediné drobné vady jsi vlastně kočka. Plastika změnila k lepšímu život spoustě lidí, tak proč se nepřidat. Jen opravdu zvaž, jestli za to ta bolest opravdu stojí. Pokud ano a jsi si jistá, že plastika je právě to, co chceš, tak není nad čím váhat. Okolí můžeš vždycky tvrdit, že jsi do toho šla ze zdravotních důvodů – co kdo ví, že?

Otázka času

Další věcí, kterou si musíš promyslet, než se rozhodneš pro plastiku, jsou tvé časové možnosti. Plastika většinou není otázka pár dní v nemocnici. Po faceliftu a větších zákrocích na obličeji musíš počítat s tím, že nejméně měsíc budeš jako melounek a nový obličej se může usazovat třeba i dva, tři měsíce. Po liposukci musíš několik měsíců nosit speciální návleky, ve kterých je horko a těsno a budeš si muset odpustit spoustu aktivit. To samé platí pro plastiku prsou. Nos po opravě zas hyzdí sádrová dlaha a modřiny.
Pokud si okolí všimne, je na tobě, jestli řekneš pravdu, nebo si vymyslíš nějakou výmluvu, třeba zlomený nos nebo operaci zubů moudrosti. Rodině ale budeš muset říci pravdu a ne každý to bude brát tak lehko. Například pokud si necháš změnit nos, který má celá tvá rodina stejný, mohou to chápat tak, že se od nich distancuješ.

Peníze

Plastika není zadarmo a jen někdy se dá pořídit na splátky, takže musíš zvážit, kde sehnat peníze, a jestli se vyplatí levnější zákrok na neznámé klinice, nebo jestli chceš investovat do známého doktora. Plastika není záležitost pár korun, takže si připrav prasátko, či pádné důvody pro rodiče, kterým budeš muset vysvětlit, proč zrovna nový nos ti změní život a učiní tě šťastnějším člověkem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kaolinka19

    Můj exboy chtěl, abych si nechala zvětšit prsa, což jsem nakonec zamítla a jsem ráda, že mi něco takového potvrdil i tenhle článek. Holky, nikdy se nenechte ovlivnit klukem!!!