Existuje mnoho faktorů, které dokážou pěkně zkazit dovolenou. Ať už je to nepřívětivé počasí, otravní rodiče nebo mladší sourozenec, vždycky se to dá nějak přežít. Pro mnohé z nás existuje ale ještě horší strašák letních prázdnin, a to je menstruace. Představa strávit celou dovolenou zavřená na pokoji, či někde jinde mimo moře, už tě ale nemusí děsit. Poradím ti, jakými způsoby se můžeš menstruaci vyhnout nebo ji alespoň oddálit.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Nenech si menstruací zničit dovolenou a zjisti, jak se s ní vypořádat.

Nenech si menstruací zničit dovolenou a zjisti, jak se s ní vypořádat.

V souladu s přírodou

Pokud patříš mezi dívky, které si nechtějí své tělo “nacpat” různými prášky a hormony, můžeš zkusit vsadit na přírodu. Ta je však nevyzpytatelná a proto rozhodně nemůžeš počítat se stoprocentně pozitivním výsledkem. Babské rady říkají, že menstruace lze oddálit pitím citrónové šťávy. Každý den bys měla do sklenice vymaškat celý citrón, v případě potřeby ještě zalít vodou a vypít. Výsledek zaručuje oddálení menstruace o několik dnů až týden. Že to zní nedůvěryhodně? Projdi si diskuze na internetu, kupodivu se dočkáš docela pozitivních ohlasů. Na stejném principu jako citrón pak prý ještě funguje i ocet, ale upřímně, to už asi radši dáme přednost tomu citrónu ;-) .

Když to necháš na hormonech

Jistou výhodu mají ty z nás, které berou hormonální antikoncepci. Díky ní je totiž možné oddálit menstruaci přesně tak, jak potřebuješ. Buď můžeš navázat na další platíčko bez týdenní pauzy, nebo si vzít z dalšího platíčka jen tolik pilulek, kolik potřebuješ, poté dát týden pauzu a načít nové platíčko. Jestliže bereš nízkohormonovu antikoncepci (podívej se do příbalového letáku, tam to určitě najdeš napsané), je dost dobře možné, že tě bude na dovolené prvních pár dnů doprovázet slabé špinění. Není ale nutné si kvůli tomu brát tampon. Menstruace ti sice připadá na termín dovolené, jenže ty z nějakého důvodu hormonální antikoncepci nebereš? Můžeš ještě vsadit na hormonální tablety. Seženeš je na předpis u gynekologa a koupíš za cenu okolo stovky. Jejich úkol je jediný – vyvolat tvou menstruaci co nejdříve. To tedy znamená, že bys je měla začít brát minimálně týden před dovolenou. Kromě hormonálních tablet existuje řada jiných prášků na oddálení, je zde ale riziko rozhození cyklu až na půl roku.

Vyvolání menstruace ještě před dovolenou

Vyvolat menstruaci dříve, a tím se vyhnout nepříjemným potížím, jde i bez hormonálních tablet. Opět je zde ovšem riziko nizké spolehlivosti. První možností je alkohol, který by ti údajně měl zředit krev a menstruace by se tak měla dostavit co nejdříve. Co ale dělat, když ti nebylo 18, nebo se chceš zkrátka alkoholu vyhnout? Vsaď na horkou koupel, ta by měla blízkému příchodu menstruace také dopomoct.

Spolehnutí na tampony

Žádná z uvedených varianta se ti nelíbí a nezbývá ti než sáhnout po tamponech? Řiď se několika důležitými pravidly. Jako při každém závádění tamponu bys měla mít opravdu umyté a čisté ruce, v zahraničí to platí dvojnásob! Nezapomínej tampony častěji měnit, ve vodě je to přece jen něco jiného, než na suchu. Dávej si také pozor, jaká je kvalita vody, ve které se koupeš. Právě v období menstruace si nejnáchylnější k různým infekcím.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Jarmila Jones

  Ahoj, dlouho jsem bádala, jak vyvolat menstruaci, dokud jsem nenašla pár rad, které mi strašně pomohly!!! Sepsala jsem je pro vás:
  http://krasna-anice.blog.cz/1511/jak-vyvolat-menstruaci

  Určitě si ho přečtěte a zkuste jednu z rad.
  Anice

 • Margareta

  Ahoj asi pul roku mám výtoky ,
  máma me nechce vzít k doktorovi
  sice ještě mensku nemám ale proste mi to vadi

 • Gab

  Ahoj te mam jet na dovolenou ale mam to dostat vazne pomahaj ty citrony