Chceš být hezky nalíčená i při sportu? Mezi námi – nikdy nevíme, jestli i při podávání těch největších sportovních výkonů nedojde k seznamování . Ale jak na to, aby make-up vydržel po celou dobu? Ať se to může zdát téměř nemožné, jde to. Následující článek tě zasvětí do tajemství dlouhotrvajícího nalíčení, které vydrží cokoliv.

avatar

Evril Štádlerová

Chceš být hezky nalíčená i při sportu? Mezi námi – nikdy nevíme, jestli i při podávání těch největších sportovních výkonů nedojde k seznamování :-) . Ale jak na to, aby make-up vydržel po celou dobu? Ať se to může zdát téměř nemožné, jde to. Následující článek tě zasvětí do tajemství dlouhotrvajícího nalíčení, které vydrží cokoliv.

Při cvičení na míči ti to může také slušit, vždyť sport není důvod pro vynechání líčení.

Při cvičení na míči ti to může také slušit, vždyť sport není důvod pro vynechání líčení.

Pleť

Základem broskvové pleti je nanesení tzv. báze pod make-up. Ta zajistí, že tvá pleť bude barevně sladěná, hydratovaná a make-up na ní vydrží. Ověřená je například Satin Make-up Base od Dermacolu, Face Perfector od Oriflame a Base Lissante Resurfacante od L´oreal. Pokud na použití make-upu trváš, potom zvol ten, který má lehkou a jemnou konzistenci. Hutný make-up může ucpat póry a zapříčinit výskyt pupínků. Ideálním řešením je tónovací krém, který sjednotí odstín pleti a zároveň má i ochranný faktor. Jednotlivé nerovnosti se ještě navíc dají zakrýt voděodolným korektorem. Vyrábí ho například značka Lancome nebo Artdeco. Tvářenku není třeba používat, líce zrůžoví pohybem samy.

Oči a obočí

Oční linky ani výrazné stíny nejsou na sport zrovna ideální, stačí lehké zpocení a barva se může roztéct. Jestli si je ale nechceš odepřít, nanes před líčením bázi pod oční stíny, doporučuji tu od značky Artdeco. Barvy stínů zvol v přírodních odstínech – světle hnědou, meruňkovou, béžovou a podobně. Na řasy použij výhradně kvalitní voděodolnou řasenku. Obočí stačí upravit bezbarvou vyživující řasenkou nebo gelem na vlasy. Na zakrytí tmavých kruhů pod očima aplikuj v malé míře světlý voděodolný korektor.

Rty

Rtěnka a konturovací tužka se s přirozeným nalíčením na sport moc neslučuje, proto dej raději přednost kvalitnímu lesku na rty. Dobrý je třeba Long Last Glosswear od Clinique. Nic nezkazíš ani obyčejným tónovacím balzámem na rty.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář