Oblečení do školy, na rande nebo do společnosti má každá z nás asi dost a ví, co kam si vzít. Některé kousky jsou dokonce univerzální, takže je můžeš vzít téměř kamkoli. Na co ale budeš potřebovat trochu jiný oděv je sport, který už je dnes také víceméně módní záležitostí.

avatar

Eva
Zajímavý článek je jako příběh plný napětí.

Oblečení do školy, na rande nebo do společnosti má každá z nás asi dost a ví, co kam si vzít. Některé kousky jsou dokonce univerzální, takže je můžeš vzít téměř kamkoli. Na co ale budeš potřebovat trochu jiný oděv je sport, který už je dnes také víceméně módní záležitostí. Ať už běháš, hraješ volejbal nebo tancuješ zumbu, určitě chceš nejen praktické, ale i pěkné věci na sebe. Každá sportovní aktivita si žádá malinko jiné oblečení. Co si tedy vzít na který sport?

Přece nevyrazíš cvičit ve starých teplákách! Sportovat dnes můžeš už i stylově.

Přece nevyrazíš cvičit ve starých teplákách! Sportovat dnes můžeš už i stylově.

Běh

Co je při běhání nejdůležitější? Ano, správně! Boty! Pro začátečníky se hodí s odpruženou podrážkou a těžší. Ti, kteří už s běháním mají zkušenost, si mohou pořídit lehčí boty. Obuv musí být dobře tvarovaná, aby podpírala klenbu chodidla. Nezapomeň, že boty ovlivňují nejen nohy, ale i páteř nebo kyčle.
Oblečení můžeš na běh odbýt a klidně vyrazit na trať v triku a starších teplákách. Stylovější však budou třeba dlouhé silnější legíny, barevné tričko s boxerskými ramínky a lehká bundička s krytými zády.

Spinning
Spinning je docela makačka a opravdu se zapotíš. Zapomeň na dlouhý rukáv, bude ti stačit tílko, klidně se zavazováním za krkem. K tomu elastické kalhoty (vyplatí se na některých partiích zesílené ☺) nebo šortky. Na nohy indoorové boty.

Jóga
Jóga se, co se týká vhodného oblečení, zase tolik neliší od dalších druhů cvičení jako například pilates nebo kalanetika. Hodí se na ni tílko a jakékoli kalhoty, které tě nebudou nikde škrtit, kvůli protahování. Existují také kalhoty přímo na jógu a vypadají jako extra široké třičtvrťáky. Na jógu nepotřebuješ boty, můžeš si však sehnat speciální ponožky.

Zumba
Tento druh tance je u nás v posledních letech velmi oblíbený. S oblečením na zumbu se můžeš opravdu vyřádit. Skvělý je top podprsenkového typu nebo tílko se špagetovými ramínky. V barvách se meze nekladou. K tomu zvol capri, šortky či dlouhé, trošku širší kalhoty. Čelenka do vlasů v barvě bot a budeš hvězdou sálu!

Tenis
Tenisu se říká bílý sport, proto laď svůj oděv do hodně světlých barev. Je to také jeden z mála, či snad dokonce jediný sport, kam si ženy oblékají sukni nebo šaty. K sukni oblékni tílko s tlustšími ramínky. Dej si pozor také na dobrou obuv. Na sport se bude každé holce hodit sportovní podprsenka. Tu bys měla vybírat zvlášť pečlivě. Důležité je, aby ti skvěle seděla, byla z dobrého, pot sajícího materiálu, a měla dostatečně široká ramínka. Dobrá sportovní podprsenka ti jednou ušetří mindrák z povislých prsou.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář