Vždy je co slavit! Toto heslo razil jeden z mých spolužáků a také ho velice pečlivě dodržoval. Párty týden co týden (v extrémních případech den co den) bývají téměř nedílnou součástí studentského života. Většinou je však doprovází jeden nepříjemný vedlejší jev – kocovina.

avatar

TD

Vždy je co slavit! Toto heslo razil jeden z mých spolužáků a také ho velice pečlivě dodržoval. Párty týden co týden (v extrémních případech den co den) bývají téměř nedílnou součástí studentského života. Většinou je však doprovází jeden nepříjemný vedlejší jev – kocovina. Nenáviděný a bohužel velice častý důsledek alkoholových dýchánků každý z nás pozná bezpečně. Někdo je odolnější, jiný celý následující den úpí v posteli a stěžuje si na nevolnosti, bolesti hlavy a zkouší různorodé domácí recepty a tipy proti kocovině. Jak se ale můžeš kocovině vyhnout? Stačí se držet několika zásad, které doporučují přímo lékaři.

Jak zabránit nepříjemnému stavu po příjemném večírku?

Jak zabránit nepříjemnému stavu po příjemném večírku?

Čím je kocovina způsobena?

Alkoholem, řekneš si asi. Přesto ranní „povečírkový“ stav není nevyhnutelný a i když kocovina jako taková přijde spolehlivě vždy, můžeš radikálně zmírnit její nepříjemné příznaky. Při nadměrné konzumaci alkoholu totiž dochází k dehydrataci a následnému překyselení žaludku. To vše se projeví až v době, kdy už euforie z alkoholu dávno odezněla a nastoupila necenzurovaná kocovina. Určitě znáš to lepkavé sucho v puse, když se ráno po večírku probudíš. Ovšem tomu, stejně jako nevolnostem, lze částečně zabránit. Ptáš se jak? Jednoduchými zásadami při konzumaci alkoholu!

Sbohem, kocovino!

Konečně se dostáváme k trikům, které ti zajistí klidné ráno po bujarých oslavách. První radou je omezení konzumace alkoholu, ale ta bývá na večírcích jaksi nevítanou a neopodstatněnou. Zkuste ji použít při rozmluvě s oslavencem nalévajícím drinky a pravděpodobně neuspějete. Mnohem lepším trikem je zvýšená konzumace tekutin. Aby nedošlo k dehydrataci organismu a následně ke kocovině, alkohol prokládej vodou, nebo minerálkou. Snaž se nemíchat různé druhy alkoholu, v opačném případě bude kocovina o to vydatnější. Před akcí se pořádně najez a i v průběhu oslavy se pokus co nejvíc uždibovat z různých pochutin. To napomáhá vstřebávání alkoholu. Kocovina je umocněná také sladkými nápoji, jako je sekt, likéry nebo svařené víno. Ty rychle stoupají do hlavy, a tak se vám může stát, že kocovina přijde klidně už večer.

Kocovina – co na ni nezabírá

Existují desítky, možná i stovky návodů a receptů, které vás podle jejich autorů zaručeně zbaví kocoviny. Mnohdy na nich ale není nic, co by vážně pomohlo. Jedním z neopodstatněných doporučení je mýcení zla zlem, tedy takzvaný „vyprošťovák“. Tím se kocovina rozhodně nevyruší, ba naopak. Také léky proti bolesti sice v první chvíli pomohou, ale jsou zbytečnou další zátěží pro organismus. Čeho se tedy držet? Kocovina zaručeně časem odezní, urychlit to ale můžeš sportem, dostatečným přísunem tekutin a například dobrou polévkou! To není tak strašný recept, ne?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Tibor Fiala

    Asi tak, nebo jí předcházet, to je úplně nejlepší! Vyzkoušený mám Alcostop, ten u mě zaručeně vede, díky němu pořádně ani nevím, co je to ta pravá kocovina.

  • http://www.menworld.cz/clanek/kocovina-jste-profesional-nebo-amater Prok

    Kocovina není zase tak jednoduchá na zahnání. Chce to hodně vody a prostě to překlepat no :-)