Pojídáš ráda čínské nudle z obchoďáku? Pak bys měla vědět, že jejich pravidelné konzumování tě může přivést až do hrobu.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Instantní nudle – jedině na koleje

Ano, všichni sice zemřeme, takže můžeme kouřit, pít alkohol, drogovat a také se cpát levnými čínskými polívkami, které na nás volají z regálů. Především studenti je mají jistě velmi rádi, protože, co jiného si vařit na koleji, než právě rychlé a na přípravu primitivní nudle, které navíc zasytí? Mohou být ale katastrofou pro tvoje zdraví.

Čínské nudle
Škodíš svému zdraví
zdroj: seeingfood.com

A proč jsou tak zlé?

Konzumací těchto nudlí 2-3x týdně se vystavuješ riziku onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Dalším problémem, které ti mohou způsobit, je cukrovka. Jihokorejci zaznamenali v posledních letech nárůst onemocnění srdce a obezity – jejich země přitom odebírá nejvíce instantních nudlí ve světě. A jeden dloubal si nedal říct a hledal spojitost. A našel ji. Nudle obsahují vysoké procento soli, což nedělá dobře srdci a může to způsobit i jiné problémy. Test s nudlemi mimo jiné ukázal i to, že po dvou hodinách byly nudle z obchoďáku méně rozpadlé, než ty domácí. Takže něco jako hamburgery z mekáče.

Nudle
Kdo by je neznal, že?
zdroj: mightysweet.com

Ženy jsou ohroženy více

A proč právě něžné pohlaví má větší riziko těchto onemocnění spojených s přílišnou konzumací instantních nudlí? Největším rozdílem jsou pohlavní hormony a potom i jiný metabolismus u žen a mužů. Ženy jsou nachýlnější.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář