Vybrat vhodný dětský kočárek se může zdát složité, ale ve výsledku to zase tak náročné být nemusí. Stačí pouze vědět, jak se mezi pestrým sortiment kočárků orientovat a pořídit ten nejlepší.

avatar

Kristýna Tichá
Nejraději si pročistí hlavu běháním po lese.

Jak správně vybrat dětský kočárek?

Pestrá nabídka dětských kočárků

Aktuálně lze v internetových obchodech objevit obrovské množství dětských kočárků. Jejich použití se přitom odvíjí od věku a hmotnosti dítěte.

  • Hluboké kočárky jsou vhodné pro nejmenší děti, neboť v nich mají dostatek prostoru, pohodlí a v neposlední řadě také bezpečí.
  • Sportovní kočárky lze používat cca od půl roku. Děti v nich mohou sedět, a pokud si budou chtít zdřímnout, polohovací pevnou opěrku zad lze sklopit do roviny.
  • Kombinované kočárky spojují předchozí dvě varianty. Pořídíte-li si tedy tento druh hned na začátku, máte na delší dobu vystaráno.
  • Golfové kočárky kupte v případě, že už dítě umí chodit. Pro jejich lehkost a snadné složení lze totiž tzv. golfky velmi snadno poponášet.
  • Kočárky pro dvojčata se budou hodit rodičům, kteří mají bohatší přírůstek do rodiny. Kvalitou se přitom nijak neliší od běžných variant.

Jak správně vybrat dětský kočárek?

Kočárky musí vyhovovat dětem i rodičům!

Na to nezapomínejte. Samozřejmě že v prvé řadě musí být dětské kočárky ideální pro dítě, ale ani rodiče by s nimi neměli mít starosti. Musí jim tedy vyhovovat rozměry i hmotnost, velikost koleček, jakož i tvar rukojeti, která bude mít v ideálním případě nastavitelnou výšku. V každém případě pamatujte na to, že je velmi vhodný rovněž častý kontakt dětí a rodičů. Proto si pořiďte i nosítka či šátky na nošení dětí. Kde? Třeba v e-shopu Pinkorblue.cz.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář