Mladá holka se do jiného stavu dostane ve většině případů velmi snadno. Zapomeneš si vzít antikoncepci, podlehneš nečekanému klučičímu svádění, nebo si naopak přeješ otěhotnět. Ať už se jedná o chtěné nebo nechtěné těhotenství, potřebuješ jistotu a k té ti kromě gynekologického vyšetření pomůže těhotenský test.

avatar

Petra Nachtmanová

Mladá holka se do jiného stavu dostane ve většině případů velmi snadno. Zapomeneš si vzít antikoncepci, podlehneš nečekanému klučičímu svádění, nebo si naopak přeješ otěhotnět. Ať už se jedná o chtěné nebo nechtěné těhotenství, potřebuješ jistotu a k té ti kromě gynekologického vyšetření pomůže těhotenský test. Těhotenský test ti celkem rychle a spolehlivě prozradí, na čem zrovna tvoje tělo je. Jak si vybrat správný a spolehlivý těhotenský test. Jsou všechny stejné nebo se od sebe liší?

Těhotenské testy se od sebe mohou značně lišit. Když už se nad ním máš nervovat, vyber si alespoň ten správný.

Těhotenské testy se od sebe mohou značně lišit. Když už se nad ním máš nervovat, vyber si alespoň ten správný.

Vyber si kvalitní těhotenský test

Těhotenský test pomůže zjistit, zda jsi těhotná již šestý až osmý den po oplodnění. Kvalitní těhotenský text zjistí tvůj stav s přesností na 97-99 procent. Zjišťuje množství HCG hormonu (lidského choriového gonadotropinu), který je vyráběn při vzniku placenty velmi brzy po oplodnění.

Jak poznáš kvalitní těhotenský test?

Z rozsáhlé nabídky těhotenských testů si především vybírejte kvalitní testy. Ty jsou označeny jako certifikované produkty – značkou CE na testu i obalu. Musí být vydán platný certifikát, přičemž některé mají bohužel jenom označení. Vůbec nekupuj těhotenský test bez obalu, bez kontroly funkčnosti, bez informačního letáčku v češtině a ty, co slibují zjištění těhotenství okamžitě po milostném aktu apod.

Těhotenských test a jeho citlivost

Měření hormonu HCG je u nás možné provádět pomocí testů s citlivostí od hladiny 10, 20, 25 mIU/ml. Přičemž testy s citlivostí deseti mIU na mililitr moči mohou ukazovat nepravdivé výsledky. Nejlepší volbou jsou v současnosti testy s citlivostí 20 mlU/ml. Pokud je vajíčko oplodněno a uchyceno v děloze, hladina hormonu HCG se pohybuje v rozmezí 5-50 mIU, týden před očekávaným menstruováním. Správnost výsledku o těhotenství může ovlivnit nedodržení postupu testu, prošlý test, právě aplikovaná hormonální medicína nebo velký nadbytek tekutin v těle.

Těhotenský test a jeho formy

Ke zjišťování těhotenství si můžeš vybrat buď proužek nebo kazetu, různí se od sebe pouze postupem testování, přesnost vykazují na stejné úrovni. Zvolit si tedy můžeš těhotenský test s přijatelnější formou pro tebe. Nejsnadnější a nejlevnější je těhotenský test s proužkem. Ten ponoříš na tři sekundy do trošky moči a za pět minut vidíš, jak jsi na tom – jedna čárka znamená, že se těhotenství nekoná, dvě čárky, že se máš připravovat na období mateřství. Kazeta (plastové pouzdro) má v sobě reakční proužek. Do testovacího okénka se kapátkem nanese vzorek moči. Výsledek testu se dozvíš rovněž do pěti minut – dvě čárky znamenají těhotenství, jedna opak.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář