Taky jsi přemýšlela o tom, že by jsi si chtěla zlepšit figuru, něco zhubnout nebo si prostě jen vylepšit kondičku? Jestli jsi se rozhodla, že cvičení v posilovně bude ten nejlepší způsob, ale nevíš jak a podle čeho si vybrat tu správnou posilovnu, přečti si následující řádky a hned budeš mít jasnější představu.

avatar

Evril Štádlerová

Taky jsi přemýšlela o tom, že by jsi si chtěla zlepšit figuru, něco zhubnout nebo si prostě jen vylepšit kondičku? Jestli jsi se rozhodla, že cvičení v posilovně bude ten nejlepší způsob, ale nevíš jak a podle čeho si vybrat tu správnou posilovnu, přečti si následující řádky a hned budeš mít jasnější představu. Výběr dobré posilovny je totiž základem úspěchu v cestě za vysněnou postavou a kondičkou.

Jak si vybrat správnou posilovnu?

Místo, kde se promenádují namachrovaní svalovci, co tě ani nenechají cvičit? Nemusí to tak být!

Dámská nebo smíšená posilovna?

Jako první si rozmysli, jestli chceš raději chodit do dámské, anebo do smíšené posilovny. Pokud je ti představa, že cvičíš před mužskými protějšky nepříjemná, bude pro tebe lepší variantou dámská posilovna. Výhodou těchto posiloven je, že jejich vybavení bývá uzpůsobeno ženským potřebám a mají velký výběr strojů určených na cvičení tzv. problémových partií.

Jak hledat správnou posilovnu

Při volbě správné posilovny můžeš dát na doporučení kamarádů, nebo si jí vybrat sama. Pokud si jí chceš vybrat sama, nejlepší bude, když se podíváš na internet a vytipuješ si dvě až čtyři posilovny, které následně navštívíš a potom si vybereš tu, která ti nejlépe vyhovovala. V dnešní době má už téměř každá posilovna svoje webové stránky, na kterých se dozvíš, jaké má vybavení, její otevírací dobu, ceny atd.

Kritéria správné posilovny

Vybavení a služby
Dobrá posilovna se pozná zejména podle toho, že je čistá a její prostředí je příjemné. Samozřejmostí by měl být milý a ochotný personál, fungující klimatizace a dostatečný počet čistých sprch. Velikost, vybavenost a modernost posiloven bývá různá, ale nejdůležitější je, aby všechny stroje by plně funkční. Cvičení na porouchaných nebo špatně vyvážených strojích je neúčinné nebo dokonce zdraví nebezpečné.
Posilovna by měla mít dostatek zrcadel a to proto, aby jsi si mohla zkontrolovat, jestli máš správné držení těla a provádíš cvik dobře. Samozřejmostí by měla být nabídka nápojů, které je někde doplněna i o menší občerstvení. V některých posilovnách je dovoleno konzumovat vlastní přinesené nápoje, zatímco jinde si musíš pití zakoupit.
Dobrá posilovna by měla nabízet možnost najmout si trenéra, který ti ukáže jak cviky správně provádět, vytvoří ti cvičební plán a případně sestaví i zdravý jídelníček. Ideální posilovna nabízí i další služby, jako je nejčastěji solárium, sauna, masáž, manikúra, pedikúra. A opravdu kvalitní a velká posilovna prodává i fitness oblečení nebo boty a doplňky jako jsou například fitness rukavice.

Cena
Zejména pro studentky je cena asi nejdůležitějším kritériem výběru. Ceny jednorázového vstupu stojí v průměru od 50 do 80 Kč a doba vstupu bývá obvykle neomezená. Pernamentku si nekupuj hned při první návštěvě, kup si jí, až si budeš jistá, že ti daná posilovna plně vyhovuje. Cena měsíční pernamentky se zpravidla pohybuje od 500 do 900 Kč.

Otevírací doba
Podstatným údajem je také otevírací doba posilovny, ideální posilovna má ale otevřeno celý den a i o víkendech. Obecně se dá říct, že nejvíce plné jsou posilovny navečer a večer.

Dostupnost posilovny
Důležitým kritériem výběru posilovny by měla být rovněž její vzdálenost od tvého domova, případně školy nebo práce. Vybraná posilovna by neměla být moc daleko, protože jinak při pravidelném cvičení můžeš na cestě strávit i několik hodin týdně.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kamila

    Hlavní je vybavenost posilovny – zda mají nejen dost cardio trenažéru ale taky dobrou funkční zónu abyste se ve frekventovaných hodinách vůbec měli dostatek místa na cvičení. Pak další služby – např hodina s trenérem zdarma, speciální akce atd