Většina z nás se trápí tím, že nemá úsměv jako z reklamy. Dvě minuty čištění někdy nestačí k zářivě bílým zubům. Dnes ti prozradím, jaké metody můžeš zkusit i ty sama, bez drahých zásahů dentistů.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Vyzkoušej bělení zubů z pohodlí domova

Proč zuby žloutnou?

Podstatnou vinu na změně barvy zubů má tvůj jídelníček, věk a také genetika. S rostoucím věkem se sklovina stává tenčí a průhlednější, což způsobuje prosvítání vnitřní tmavší vrstvy. Zuby se vyznačují absorpcí barevných tekutin po celý život. Hlavními viníky zažloutlých zubů jsou káva, čaj, cola společně s tabákovými výrobky.

Jak funguje domácí bělení?

Klíčovou složkou všech bělících přípravku je peroxid vodíku. Čím vyšší je koncentrace peroxidu a čím déle ho necháš na zubech, tím bělejšího efektu dosáhneš. Nevýhodou je, že bělící molekuly mohou uvíznout v nervech, což způsobuje zvýšenou, i když dočasnou, citlivost zubů. Odborníci doporučují vyhnout se bělení následujícím třem skupinám. Těm, jejichž zuby jsou bolestivě citlivé na chlad, těm, kteří mají korunky nebo výplně na předních zubech a osobám, jejichž zuby nejsou žluté, ale šedivé.

Bělící pásky
Pomocí bělících pásků budou tvé zuby bělejší až o 5 odstínů
zdroj: freysmiles.com

Co funguje nejlépe?

Mezi nejlepší metodu domácího bělení patří bělící pásky, protože dokáží udržet roztok peroxidu na zubech po nejdelší dobu. Denním používáním můžete dosáhnout změny barvy až o 5 odstínů. Pásky se lepí na horní i spodní patro a nechávají se působit 30 minut denně po dobu nejméně jednoho týdne.

Bělící pasty
Bělící pasty rozpouští žlutý povlak na zubech
zdroj: soap.com

Bělící pasty

Bělící pasty slouží k pomalému odstraňování povrchových skvrn od pití kávy nebo kouření. Dále se používají po chemickém vybělení k ošetření a k zachování výsledku. Pasty většinou obsahují speciální brusivo, které zuby jemně vyleští a chemikálie, jež rozpouští a rozkládají skvrny. Při používání dvakrát denně, se viditelné výsledky dostaví během šesti týdnů. Nadměrné používání bělící pasty může v průběhu času poškodit sklovinu.

Bělící pudry

Bělící pudry patří mezi nejlevnější a nejdostupnější bělící techniky. Sehnat jej můžeš v dostupných drogériích. Jejich způsob použití je totožný s bělícími pastami. Vybělení pomocí pudru dosáhneš pouze dlouhodobým pravidelným používáním, pokud s aplikací přestaneš, zažloutnutí se opět vrátí. Tato metoda je považována za nejméně efektivní.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivanatim

  lenze pasiky si nemas davat na dasna, ale na zuby…

 • Ivanatim

  blbost, nerob trapne reklamy na tie nizkonakladove braky vyrobene cez alibabu…

 • Silva

  Já bych se určitě spíš svěřila do rukou odborníka. I zubaři nabízí bělení doma, jen vám prostě lépe poradí a hlavně na bělení zuby připraví. A domácí bělení i se zubařem je finančně méně náročné. Třeba tady http://usmile.cz/zubni-pece/beleni-zubu/

 • Klára

  Crest jsem zkoušela a bělil velmi dobře, boužel jsem po něm měla nesnesitelně citlivé zuby a tak jsem vydržela jen 5 pásku z 10. Bělení u zubaře mi přijde méně “bolestivé” a šetrnější k dásním, které byly po crestu doslova červené.