Dvojitá brada je velmi nechtěnou společnicí a spousta žen i mužů s ní bojuje. Většinou je dvojitá brada spojována s vyšší váhou, což sice pravda je, ale trpí na ni i štíhlí lidé. Dvojitá brada je dána genetikou a boj s ní nemusí být vždy jednoduchý. Přesto existují tipy, které ji dokážou zredukovat. Chceš je znát? Nyní se o nich dočteš v následujícím článku.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Druhá brada (někdy i třetí a čtvrtá) patří k častým mindrákům slečen a žen. Víš, že tento nedostatek lze odstranit?

Druhá brada (někdy i třetí a čtvrtá) patří k častým mindrákům slečen a žen. Víš, že tento nedostatek lze odstranit?

Kde se bere dvojitá brada

Jak už bylo řečeno, dvojitá brada je dána nejčastěji genetikou, ale také nesprávným životním stylem. Mnoho lidí se domnívá, že dvojitá brada se vyskytuje pouze u obézních lidí. Zčásti to pravda je, ale je potřeba si uvědomit, že dvojitá brada se může vyskytovat i u štíhlých lidí, kteří na sobě mají minimum tuku. Pokud pak dojde k nabrání kil, dvojitá brada nabere na svém objemu. Dvojitá brada kromě žen trápí i muže a i u nich jsou důvody velmi podobné. A jak k dvojité bradě dochází? Kůže začne méně či více ochabovat a tuk se začne usazovat především v oblasti brady. Bohužel tomuto procesu lze jen těžko zabránit, v čemž má právě prsty již zmíněná genetika. Přesto se pár tipů našlo a díky nim můžeš dvojitou bradu alespoň o něco zredukovat.

Začni s efektivním cvičením

Na dvojitou bradu jsou nejlépe a dlouhodobě účinná různá cvičení, kterých je několik. Pomocí správného cvičení se zbavíš nechtěného tuku a pokožku brady si zpevníš. Nemusíš je provádět každý den od rána do večera. Stačí, když si najdeš chvilku třeba třikrát týdně a dopřeješ si opakování. A jaké cviky na druhou bradu zabírají?

  • Opatrně zakloň hlavu a pohybuj s ní střídavě na obě strany. Po chvíli ucítíš, jak začínají pracovat svaly. Dopřej si několik opakování.
  • Jazyk přitlač na spodní část patra a snaž se napínat svaly. Poté povol a několikrát opakuj.
  • Dlaní tlač na bradu a povoluj. Případně zakloň hlavu a palci tlač na dvojitou bradu. Poté postupuj tlakovým masírováním až k uším.
  • Zakloň hlavu a v záklonu střídavě otevírej a zavírej pusu, dokud neucítíš, že se napínají svaly. Případně můžeš v záklonu špulit rty, co nejvíce to jde a poté několikrát opakovat. Vyzkoušet můžeš i další cvik v záklonu, když se budeš snažit bradu vytahovat nahoru, jak nejvíce můžeš.
  • Zatni zuby a snaž se je cenit co nejvíce. Jakmile ucítíš, že svaly pracují, postupuješ ve cvičení správně. Opět si přidej několik opakování.
  • Ruku si opři o koleno nebo stůl a podepři si s ní svou bradu. Rukou tlač nahoru, bradou zase dolů. Pár sekund počkej, pak povol a znovu si cvik zopakuj.

Co takhle obklady a příjemné masáže?

Na dvojitou bradu také výborně zabírají obklady a masáže. Na druhou bradu je nejúčinnější slaný obklad. Studený slaný obklad dopřej své bradě několikrát denně nebo alespoň kdykoliv, kdy si vzpomeneš. Masáže je nejlepší provádět například ve společnosti zeštíhlujících gelů, nebo podobných přípravků. Masáž prováděj tlakem prstů a směřuj od hrudníku až k bradě nebo od brady k uším.

Řešení u plastického chirurga

Pokud žádné způsoby nezabírají a dvojitá brada se rozhodla, že se tě jen tak nepustí, z velké míry ti pomůže návštěva u plastického chirurga. Ten podle vyšetření zjistí, jaký způsob odstranění dvojité brady bude nejvhodnější. Většinou je řešením vypnutí kůže, po kterém se dvojitá brada výrazně zmenší. Dalším způsobem je návštěva liposukce, která má na dvojitý podbradek velmi dobrý vliv. Těch však existuje několik. Proto je nutné vybrat vhodného lékaře nebo centrum, kde liposukci provádějí a následně se poradit o nejlepším typu. Z velké části je doporučována vibrační liposukce. Díky ní se dvojitá brada výrazně zredukuje a navíc zabrání jejímu opětovnému navrácení.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Lenik

    vřele doporučuji levnou variantu eliminace podbradku, je to proces sice dlouhodobější ale funguje! vyzkoušejte, jmenuje se Dvoufázová zpevňující liftingová maska na krk, krémová maska + hydrogelová náplast na krk.!