Cvičením ke zdraví – to platí především v dnešních studených dnech, kdy se sluníčko s deštěm střídá jak na běžícím pásu. Jaké zvolit oblečení, aby bylo cvičení pohodlné a zároveň ti to i pořádně slušelo?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jak se stylově a hlavně funkčně obléct nejen na jógu?

Pohybem a jógou proti podzimní depresi

Podzim neznamená jenom spadané listí, ale také mnoho nových kurzů a kroužků, které otevírají své brány právě na začátku školního roku. Zkus se i ty letos vykašlat na podzimní depky a raději se zkus někde protáhnout. Vyzbroj se na pošmourné vlhké počasí venku tělem naplněným energií a klidem. A jak toho máš dosáhnout? Přeci jógou, nebo ještě lépe rovnou bikram jógou, díky které se zahřeješ, pročistíš si lymfatický systém a celkově prospěješ tělu! Navíc pravidelný pohyb ti pomůže se udržet fit a vytvarovat postavu ještě před vánočními svátky, které už pro tebe nemusí být obdobím stresu. Na jógu a další cvičení potřebuješ speciální oblečení. Jak ho vybrat?

Výběr správného oblečení není jen tak

Základem je, aby ses rozhodla pro konkrétní cvičení. Já se zaměřením na klasickou a bikram jógu, protože právě tyto dvě aktivity jsou na kvalitu oblečení hodně náročné

1. Co si obléknout?

Minimum švů, správně padnoucí velikost, funkčnost materiálu, kvalita a vzhled, který se ti líbí. Přesně to jsou základní atributy toho správného oblečení na cvičení. Na klasickou jógu doporučuji legíny či upnuté kraťásky, protože v nich ti nikde nebude nic překážet. Absolutní volnost pohybu si budeš užívat. U bikram jógy se snaž délku a kvantitu oblečení eliminovat záměrně, protože tato jóga se cvičí ve 42°C. Oblékni si toho tedy co nejméně – již zmíněné kraťásky a sportovní podprsenka jsou optimální volbou. Volnost pohybu a funkční materiál vyžadují však i další cvičení včetně tance a věř, že neustále padající a kousavé kalhoty ti mohou radost ze cvičení zkazit.

Legíny s červenobílým vzorem jsou z nové kolekce

Legíny s červenobílým vzorem jsou z nové kolekce PODZIM 2014

Kraťásky

Maskáčové kraťásky se skvěle hodí na bikram jógu, pilates, pole dance a další volnočasové aktivity

2. Dívej se na materiál

Zaměřit by ses měla také na materiál, ze kterého je oblečení vytvořeno. Musíš totiž počítat s tím, že se během cvičení zpotíš. Potřebuješ oblečení, které bude ze savého materiálu. Dobrá je například rychleschnoucí plavkovina (80% polyamid, 20% elastan), se kterou rozhodně nesáhneš vedle.

3. Neboj se barev

Během cvičení si na své mohou přijít i fashion milovnice, moderní oblečení nabízí zajímavé motivy a tolik barevných kombinací, na kolik si jen vzpomeneš. Pokud máš raději méně výrazný styl, nezkazíš nic jednobarevnou klasikou, za všechny zmíním například černou nebo fialovou. Pokud máš chuť na něco opravdu originálního, zkus třeba bubliny nebo „zakázané ovoce“.

Fialové legíny

Sytě fialové legíny s ohrnovacím vysokým lemem jsou velmi praktické a pohodlné

Zakázané ovoce

Opravdu originální motiv a vysoce kvalitní rychleschnoucí plavkovina

4. Není to jen jednorázové oblečení

Oblečení na jógu se dá využít i v dalších cvičeních, takže potom, co tě jóga přestane bavit, ho nemusíš ještě házet na dno skříně. Využiješ ho například na pilates, pole dance, fitness,… Zároveň je nutné zmínit, že sportovní oblečení je jedna z věcí, do které se vyplatí investovat. Jedině tak ti totiž vydrží a bude fungovat tak, jak má. Obyčejné tričko či legíny dnes seženeš ve slevě doopravdy za pár desítek korun, ale hned první cvičení by tě přesvědčilo o tom, že utrácet za něco takového byla hloupost.

Bez perfektně padnoucí podprsenky se při cvičení či tanci neobejdeš

Bez perfektně padnoucí podprsenky se při cvičení či tanci neobejdeš

5. Aby ses cítila pohodlně

Základem jógy a prakticky každého pohybu je, aby ses uvolnila a zapomněla na všechny problémy. Což není tak snadné, když se ti kalhoty zařezávají do pozadí a prsa při každém povyskočení opouští podprsenku. Všímej si střihu oblečení a vybírej si podle své postavy. Nejde o to, abys vypadala jako z módního katalogu, ale aby ses cítila dobře. Takový výběr sportovní podprsenky je povídání na další článek, a proto snad už jen zmíním, že je důležité hlídat si velikost oblečení, případně i to, jak jsou vyřešeny lemy či ramínka.

Všechno na jednom místě

Všechny výše zmíněné požadavky na to správné a kvalitní oblečení nejen na jógu, bikram jógu, pilates či pole dance splňuje Siluet YOGA WEAR, kde najdeš kvalitu za férovou cenu. Vyber si to, co se ti nejvíc líbí a zazáři na dalším cvičení v novém outfitu stejně jako další spokojené zákaznice.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • lucka

    Nevim, proc tu doporucujete tyhle nekvalitni smecka. Neda se pret v pracce, pousti barvy a je nepohodlne, usite horkou jehlou. Uz nikdy!