Sluníčko láká k vylehávání pod jeho paprsky a několik měsíců, kdy je vhodné se opalovat, je teprve před tebou. Chceš se hezky opálit, ale snažíš se marně? Zapomeň na drahé přípravky a olejíčky, opálit se můžeš i za malou cenu. Stačí znát pár základních pouček a věcí, které ti v opalování skvěle pomůžou.

avatar

Lucie Šubrtová

Sluníčko láká k vylehávání pod jeho paprsky a několik měsíců, kdy je vhodné se opalovat, je teprve před tebou. Chceš se hezky opálit, ale snažíš se marně? Zapomeň na drahé přípravky a olejíčky, opálit se můžeš i za malou cenu. Stačí znát pár základních pouček a věcí, které ti v opalování skvěle pomůžou. Stejně tak upozorním i na několik blábolů, které jsou s rychlým opalováním také spojeny.

Solárko je pro někoho skvělým odrazovým můstkem pro krásné opálení, pro jiné velký strašák a hrozba rakoviny kůže.

Solárko je pro někoho odrazovým můstkem pro krásné opálení, pro jiné velký strašák a hrozba rakoviny kůže.

Solárium

Jedná velká chyba! V solárku jsem byla opravdu hodněkrát a jediné, co jsem si odnesl,a byly pihy. Vykašli se na solárko, je zbytečné do něj strkat peníze a navíc ve velké míře škodí kůži. Máš-li problémy s opalováním, nevěš hlavu, stačí ti cca 2 hodiny na sluníčku a budeš krásně opálená, jak na to?

Černý čaj

Možná se ti to zdá hloupé, na sebe mazat černý čaj. Mám to na 100% vyzkoušené. Jak na to? Do hrnečku si dej pytlíkový černý čaj, zalij ho horkou vodou z konvice a nech ho vychladnout. Pak už jenom přetířáš hadříkem ty partie, které si chceš opálit. Ale pozor! Nanášej to rovnoměrně, nebo budeš flekatá jako dalmatin a to by jsi určitě nechtěla. Černý čaj nešpiní, takže se není čeho bát!

Indulona

Troufám si říci, že je lepší než černý čaj. Ačkoliv jsem blondýna a mám problémy s pigmentem, dokázala jsem si pomocí indulony opálit obličej cca za čtvrt hodiny. Stejně jako u černého čaje, roztírej indolunu rovnoměrně. Tím, jak se leskneš se opálíš opravdu rychle a nemusíš být na sluníčku celý den. Výsledek je zaručený.

Olej

Olej doporučuji spíš dívkám, které mají už o něco silnější pigment, protože olej – myslím tím na smažení, slunečnicový, olivový je už extrém. Dívka, která má slabší pigment, ať se raději tomuto vyhne. Může se totiž stát, že by se jí mohly udělat puchýřky. Já osobně se potřela olejem jen jednou, protože si nemohu dovolit vše. Buď by mi naskákalo obrovské množství pih, nebo bych se spálila.

Nafta – pro ty, co mají odvahu

Do čeho bych rozhodně nešla, je nafta. Říká se, že po naftě se opálíte opravdu extrémně rychle. Jenže je těžké odhadnout, kdy jsi opálená nebo ne, v nejhorším případě chytneš a shoříš jako papír a pochybuji nad tím, že po tom opravdu toužíš :-) .

Nezapomeň

Pokud jsi rozhodnutá, že jdeš na sluníčko, nezapomeň na pitný režim, je velice důležitý, nejlépe pij čistou vodu. Je ti horko? Dej si místo studeného čaje, čaj teplý, uvidíš, jak tě osvěží. Tak nezapomeň na pokrývku hlavy, přece bys nechtěla mít úžeh. Sluneční brýle jsou také důležité. Chrání naše oči před ostrými slunečními paprsky, pokud se jdeš opalovat, sundej si je, nebo si je opálíš. Nezpomeň také na to, že sluníčko ti dodává potřebnou energii a vitamin D. Tím nechci říct, že by jsi měla být od rána do večera na sluníčku, stanov si své hranice. Průvodce “opálováním se” je u konce. Vše jsem vyzkoušela a byla jsem spokojená. Jedná se o cenově dostupné věci, takže si to může dovolit každý. A hlavně to moc nepřeháněj.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • lauri

  ale než použiju tu indulonu tak se musim namazat krémem na opalování ne???

 • Margharet

  Co lidi neudělají kvůli opálení :D Lít na sebe olej, naftu? :’D

 • Rudolf

  Vylévaná z motorů? Nepleteš si to s olejem? Vyjetý starý olej se vypouští z motorů a mění se za nový, ale nafta je v nádrži a v motoru dlouho nezůstane :D

 • crusoe one

  ty debilní píčo si úplně blbá. 4aj tě jen obarví a že ti nefachá solárko,je problém typu tvé pleti.

 • monika

  o indulone som už počula, no ešte som ju neskúšala… použila som párkrát olej (normálny slnečnicový), ale efekt veľmi slabý, aj ked nie som blondýna, ale mám svetlú pokožku… dúfam, že s indulonou bude efekt lepší :)

 • Jája

  Chtěla bych se zeptat, jestli můžu použít jakoukoli indulonu, nebo je potřeba ta obyčejná, modrá..? Děkuju :)

 • lili

  Zdravim . Tak o naftě mi vyprávěl muj táta jak se jí mazali aby byli pěkně hnědý . za 1 to nebyla ještě taková ozonová díra a za 2 to nesmí být normalní nafta pac po té se vám udělají např. vyrážka , ta nafta musí bejt vylévaná např, z motorů .Dříve to bylo z tanků atd . no ted pokavad nechcete dostat rakovinu bych to važně nezkoušela

 • R.P.

  Vyzkoušela jsem tu indulonu, byla jsem na sluníčku asi tak půl hodiny a byla jsem krásně hnědoučká..

 • http://www.anittas-world.blog.cz Anitta

  O té Induloně na sluníčku jsem ještě neslyšela. O naftě bych tu raději ani nepsala – takhle hazardovat se zdravím je šílenost… Navíc když se někdo špatně opaluje, bývá pravidlem, že už mu to sama příroda předurčila a světlejší odstín pleti mu sluší. Nejhorší, co snad může být, je totiž “přesmažená” blondýnka!