Naše pokožka si vyžaduje neustálou pozornost celých 24 hodin. Přes den je vystavována nečistotám v ovzduší, stresu i různým líčidlům, a tak není divu, že potřebuje noc pro relaxaci a regeneraci. Víš ale, co péče o pleť v noci vyžaduje? A jaké kosmetické přípravky jsou pro ni nejlepší? Pokud ne, tak se nic neděje – ráda ti poradím.

avatar

Marta Štefková

Naše pokožka si vyžaduje neustálou pozornost celých 24 hodin. Přes den je vystavována nečistotám v ovzduší, stresu i různým líčidlům, a tak není divu, že potřebuje noc pro relaxaci a regeneraci. Víš ale, co péče o pleť v noci vyžaduje? A jaké kosmetické přípravky jsou pro ni nejlepší? Pokud ne, tak se nic neděje – ráda ti poradím.

Jak pečovat o pleť v noci?

Tvoje pokožka nikdy nespí, a proto je důležité o ni pečovat i v noci.

Proč je nutná péče o pleť

Asi sama víš, že je péče o pleť nezbytnou součástí denního režimu, pokud chceš vypadat stále krásná. Vždyť pleť s pupínky, suchou pokožkou nebo příliš velkými pigmentovými skvrnami není zrovna tou nejlepší vizitkou sebevědomé ženy, která si potrpí na svém vzhledu. Dá se říci, že ve dne svou krásnou tvář vystavujeme na odiv, ale aby bylo co vystavovat, pak je zapotřebí správná péče o pleť. Ta spočívá v tom, že se každý den odlíčíš, neboť jedině díky tomu bude v noci tvá pokožka volně dýchat a regenerovat se. Nejvhodnější dobou pro uzdravení pokožky je právě noc, kdy není nucena čelit psychickým problémům, které se na ní odráží, a jiným škodlivým faktorům. Pleť se tehdy uvolní a je schopna lépe vstřebat léčebné látky obsažené v reparačních přípravcích.

Péče o pleť, než jdeme spát

Jak jsem se už zmínila, je zapotřebí pleť každý den dobře odlíčit. U make-upu a pudru je to samozřejmostí, vždyť jinak by ses vzbudila s úplně ucpanými póry. Řada dívek a žen si ale na noc ponechává na očích řasenku nebo oční tužku. Jenomže za čas je čeká nemilé překvapení v podobě vysušené pokožky kolem očí, slepených a vypadávajících řas či otoků v této oblasti. Měla bys tedy kromě péče o pleť myslet i na péči o oči, které mohou vinou nekvalitních a neodstraňovaných líčidel trpět zarudnutím, slzením nebo jinými zdravotními problémy. Přípravky na odličování by měly být kvalitní, protože jen takové mohou z pleti odstranit veškerou nečistotu a dodat jim vitalitu a svěžest.

Denní versus noční péče o pleť

Asi je ti jasné, že na noc musíš používat jiné kosmetické přípravky než ve dne. Důvodem je to, že pokožka není v noci vystavena smogu, mrazu nebo třeba náhlým teplotním výkyvům, jako je tomu v době, kdy přecházíš z domova do školy nebo do práce a zpět. Složení nočních krémů a jiných přípravků noc je proto uzpůsobeno látkovým složením k tomu, aby noc napravila to, co bylo přes den na pleti „napácháno“. Péče o pleť je pak nutná především tehdy, když pokožka trpí přílišnou suchostí nebo naopak mastnotou. Pokud máš pleť suchou, pak musíš používat mastnější krémy s vyšším obsahem výživných a zvláčňujících látek. Naopak u mastné pleti bys měla zvolit krém s polomastným základem, aby ti tento kosmetický přípravek ještě nepomáhal v další tvorbě mastných skvrn. Co se týče péče o pleť s vráskami, doporučuji speciální přípravky určené ke zvláčnění pleti a vyhlazení nevzhledných rýh. Zde jsou velmi účinná i různá omlazující séra a pleťové masky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář