Patřím k lidem, kteří trpí velmi citlivou pokožkou hlavy. Svědění a červené mapičky u mě byly na denním pořádku. Povedlo se mi jich ale zbavit!

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Jak jsem se konečně zbavila svědění pokožky hlavy

Každý řekl něco jiného

S pubertou se u mě kromě jiného začaly objevovat nepříjemné symptomy citlivé vlasové pokožky. Pálení, zarudnutí, štípání a při česání někdy i bolest. Obešla jsem různé doktory a každý řekl něco jiného. Jeden to svedl na to, že si barvím vlasy, další zase na stres ze školy a menstruační cyklus. Lidé mě upozorňovali na nevyváženou stravu, chyba také mohla být ve špatném šamponu, kterých jsem za několik posledních let vystřídala snad desítky od těch nejlevnějších až po ty opravdu drahé, které jsem si objednávala ze zahraničí. Pochopitelně došlo i na rady babiček, kdy jsem měla například půl den hlavu omotanou hadrem vymáchaným v heřmánku. Nic ale nepomohlo a já rezignovala. Časem jsem si na podrážděnou pokožku hlavy prostě zvykla a smířila se s tím, že si vlasy barvit nebudu a vzdám se i všech laků na vlasy. Když se mi do ruky nedávno dostal ošetřující šampon Sea of Spa Skin Relief, byla jsem sice zvědavá, ale moc nadějí jsem do něj nevkládala.

První týden s minerály z Mrtvého moře

Pokud se mi kdy v minulosti alespoň trošku na nějaký čas ulevilo, vždy to bylo díky dlouhodobé péči. Bylo mi tedy jasné, že šampon Sea of Spa Skin Relief je zapotřebí používat pravidelně. Hlavu si myju prakticky každý den, takže by to neměl být problém. Ještě před prvním použitím jsem se vhrla na zkoumání etikety, což je jeden z mých koníčků – každý, kdo byl se mnou kdy nakoupit, potvrdí! Šampon neobsahuje parabeny a je dermatologicky testován, to je pro začátek skvělá zpráva. Dále jsou v něm výtažky z léčivých bylin, přírodní oleje a v neposlední řadě pro značku Sea of Spa charakteristické minerály z Mrtvého moře, konkrétně 26 různých minerálů, abych byla přesná. Nastal čas vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Skin Relief

Po otevření šamponu mě překvapilo velmi decentní a přírodní aroma. Nanesla jsem menší množství na mokré vlasy, vmasírovala a počkala minutu, než jsem šampon opláchla. Přípravek moc nepění, což ale rozhodně nepovažuji za nedostatek. Spíše je to důkaz toho, že neobsahuje žádnou další chemii. I přes menší množství pěny ho stačí používat doopravdy jen trošku. Po prvním umytí byla pokožka zmírněná a klidná. Některé přípravky jdou dost agresivní a i když mají pokožku zklidnit, člověk se spíš cítí jak vydrbaný hrubým kartáčem. Začala jsem tedy Skin Relief používat každý den a již po týdnu jsem při odrhnutí vlasů zírala! Dříve rudá místa bledla a já si uvědomila, že už ani nemám takovou potřebu se neustále drbat kvůli tomu, jak mě hlava v průběhu dne svědí.

Dlouhodobé zkušenosti

Překvapená prvními výsledky jsem šampon používala pravidelně dál a dnes prakticky po měsíci je svědění pokožky hlavy a její zarudnutí zcela pryč. Nevím, čím to je, ale mám pocit, že i samotné vlasy jsou nyní kvalitnější. Sea of Spa Skin Relief mohu tak doporučit všem s citlivou pokožkou a podobnými symptomy, které dokáží doopravdy výrazně znepříjemnit život. Šampon můžeš zakoupit na morespa.cz, případně také na parfums.cz. Používat ho může prakticky každý včetně dětí. Kombinace unikátního složení a právě pravidelného používání byly podle všeho receptem na moje trápení, které je nyní konečně pryč.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář