Úsměv je něco, co ukazujeme v podstatě každý den, něco, za co bychom se neměli stydět a proto je na místě starat se o své zuby, tak jak si to zaslouží. Pokud tuto péči podceníš, můžou ti zežloutnout a to není estetické ani žádoucí.

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

Úsměv je něco, co ukazujeme v podstatě každý den, něco, za co bychom se neměli stydět a proto je na místě starat se o své zuby, tak jak si to zaslouží. Pokud tuto péči podceníš, můžou ti zežloutnout a to není estetické ani žádoucí. Jak tedy předejít zbarvování zubů a co se dá dělat, když už je na prevenci pozdě?

Zářivý a bílý úsměv je silnou zbraní, kterou dokážeš okolí odzbrojit. Víš, jak na perfektně bílé zoubky?

Zářivý a bílý úsměv je silnou zbraní, kterou dokážeš okolí odzbrojit. Víš, jak na perfektně bílé zoubky?

Životní styl především

Tvůj způsob života – životní styl se na tvém úsměvu a zubech podepíše určitě nejvíce. Pokud budeš o svoje tělo pečovat a starat se i o své zuby, máš z poloviny vyhráno. Její stav a zbarvení totiž ovlivňují nápoje jako je káva nebo čaj, i zlozvyk jako je kouření nebo častá konzumace sladkého, bude znát. Proto by ses tomu měla snažit přizpůsobit pitný režim a jídelníček, to jsou dvě věci, které nejčastěji vedou k neestetickému žloutnutí zubů.

Správné čištění

Když pomineme životní styl, další důležitou věcí je to, jak často a jak důkladně zuby čistíš. Je sice pěkné, že kartáček vytahuješ i třikrát denně, ale pokud zuby nečistíš správně, nemá to žádný efekt. Podle stomatologů jsou nejvhodnější měkčí kartáčky s rovným zástřihem, protože ty s tvrdšími vlákny budou mít negativní vliv na sklovinu a dokáží podráždit i dásně.

Není kam spěchat

Při čištění není na místě spěchat, pohybuj kartáčkem přibližně ve 45 stupňovém úhlu, tak aby se vlákna celou plochou dotýkala zubu. Ideální jsou malé kroužky, kterými postupuješ zub od zubu, určitě ale neopomínej ani na ty zadní, i když nejsou primárně vidět. Ideální je čistit zuby po každém jídle, průměrně ale stačí 2x denně.

Bělení zubů

Pokud už ti zuby zežloutly, nemáš je hezky bílé a nelíbí se ti, krom prevence ti zbývá klasické bělení a zde máme několik způsobů. První věcí, kterou si můžeš obstarat, jsou bělící zubní pasty, ty nejsou nijak extrémně drahé a dokáží zuby i o půl odstínu zesvětlit. U více zažloutlých zubů to ale nemá v podstatě žádný význam a často je zbytečné vyhazovat peníze za někdy až předražené pasty (v porovnání s těmi klasickými).

Úsměv k nezaplacení

Další možností, která už je poměrně dražší, jsou bělící sety s pryžovými aplikátory, bělící pudry nebo pásky (např. White pearl, Crest či pudr Smile). Ty už mají o dost viditelnější výsledky a investovat do nich se určitě vyplatí. Bělení v tomto případě není však jednodenní či týdenní záležitostí, často musíš tyto přípravky používat několik týdnů až dva měsíce, za to ovšem mají tu schopnost vybělit zuby až o několik odstínů. Pořídíš je v cenové relaci 100 – 1 000 Kč. Tou úplně poslední a určitě nejspolehlivější metodou je bělení u stomatologa, kde ve většině případů probíhá bělení laserem. Nevýhoda je ta, že při bělení je nutné být v ordinaci, často i několik hodin. Odměnou však bude bílý úsměv, přesně podle tvého přání. Cena je zde ale viditelně dražší a pohybuje se v řádu tisíců až desetitisíců.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivanatim

  :D no uz len to tak…white pearl nefunguje..

 • Katie

  White pearl stoprocentně doporučuju !:)

 • http://batty-ladys.blog.cz/ Haaanííík-Batty Lady

  Super článek.
  Užitečné rady :)