Léto se opravdu rychle blíží a s ním také noční můra nejedné z nás. Jaké plavky vybrat? A jak se zbavit kil nabraných přes zimní měsíce? Vykašli se na hromady pochybných hladovek a přípravků. Je tady funkční dieta, kterou doporučují i lékaři.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Hurá, do plavek to stihneš! Je tady bílkovinná ketogenní dieta SPEEDIET

Pozor na sacharidy

Pokud alespoň trošku sleduješ svět fitness a zdravého životního stylu, určitě jsi nepřehlédla velký trend v podobě nízkosacharidových jídelníčků. Ostatně právě proteinová dieta (česky bílkovinná) je založena na snížení přijatého množství sacharidů pod 50 gramů za den, v některých dnech i méně. Minimum sacharidů na jedné straně a vyšší příjem bílkovin na straně druhé jsou hlavním předpokladem k tomu, aby tvoje tělo začalo produkovat ketolátky. Ty slouží jako zásoba energie a zároveň navozují pocit nasycení. Nejdůležitější je však výsledek! Tělo začne sahat po tukových zásobách a dostatek bílkovin zase chrání svalovou tkáň. Tím se proteinová dieta velmi výrazně liší od jiných diet, u kterých člověk sice může hubnout, ale zároveň s tuky ztrácet i kila svalů.

To nejdůležitější na bílkovinné dietě

Kromě velmi pečlivého dodržování množství sacharidů a bílkovin je důležité osvojit si několik dalších pravidel. Jídlo by mělo být rozděleno na 4 až 5 dávek, je nutné dodržovat pitný režim a nezapomínat také na vlákninu, minerály a omega 3 kyseliny. Stravování se navíc výrazně liší podle toho, v jaké fázi diety zrovna jsi. Jednoznačně doporučuji podívat se na článek Jak funguje proteinová dieta?, ve kterém jsou popsány jednotlivé fáze a ukázány vzorové jídelníčky. Pravdou však zůstává, že bílkovinná dieta SPEEDIET doopravdy dokáže odmazat od 2 do 7 kilogramů tvojí váhy měsíčně. To vše zdravě bez hladovky a nutnosti přestěhovat se trvale do posilovny.

Jídla a pamlsky přesně pro tebe

Už po krátkém zkoumání se sama přesvědčíš o tom, že dodržování bílkovinné diety se doopravdy neobejde bez hlídání složení. Bohužel v běžných obchodech je opravdu složité najít produkty, u kterých by bylo zvýšené množství bílkovin a zároveň neobsahovaly hromadu sacharidů. Dost možná tě překvapí, co vše a v jakém množství vlastně sacharidy obsahuje. Skvělou zprávou však je, že bílkovinná dieta SPEEDIET není rozlučkou s chutnými pokrmy, mezi kterými najdeš slaná i sladká jídla, nápoje a proteinové pamlsky. Pochutnat si tak můžeš třeba na boloňských špagetách s vysokým obsahem bílkovin či kokosové tyčince.

Během proteinové diety si můžeš pochutnat! Vhodné pokrmy zakoupíš na proteinovadieta.eu
Během proteinové diety si můžeš pochutnat! Vhodné pokrmy zakoupíš na proteinovadieta.eu

Jdeš do toho?

Proteinová dieta funguje, pokud se doopravdy rozhodneš dodržovat její zásady a jídelníčky na 100 %. Pomáhá jak obyčejným lidem s nadváhou ztratit přebytečná kila, tak sportovcům v rýsování svalů před závody. Nefunguje na žádné tajné formuli, zázračném přípravku a dalších věcech, na které se nás snaží některé diety a postupy ulovit. Pokud tedy chceš do plavek získat sebevědomí a doopravdy zhubnout bez nějaké děsné hladovky, neváhej a vyzkoušej bílkovinnou dietu SPEEDIET.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář