Teď už je sice po létě, ale žiletka by měla zůstat stále v pozoru. Raději si však přečti, jak na to jít správně.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Hazard se zdravím?

Léto už sice minulo, ale plavkové partie si i během této krátké doby jistě užily své. Dnešní móda, která znamená, že si ženy musí holit všechny nežádoucí chloupky, ale také může být hazardem se zdravím. Podle nedávné studie totiž mnoho žen odstraňuje chloupky špatným způsobem, a proto u nich dochází k menším či větším zdravotním komplikacím, které ač nejsou život ohrožující, přeci jen člověku dokážou pořádně otrávit den.

Holením intimních partií se vystavuješ zdravotním komplikacím

Studie amerických vědců

Studie amerických vědců, které se účastnilo celkem 333 dívek a žen ve věku od šestnácti do čtyřiceti let z různých etnických skupin, vedla k zajímavým zjištěním. Prvním údajem je 87 %, což je číslo, které označuje, kolik procent žen si holí částečně nebo celé svoje plavkové linie. A z těchto 87 % mají až dvě třetiny (tedy cca 60 %) problémy po holení. Může docházet k zarůstání chloupků, popáleninám v důsledku špatného použití vosku na holení, vyrážkám, silnému svědění, alergiím, modřinám, infekcím nebo drobným oděrkám. Ženy podávaly o svém holení zpověď pomocí dotazníku.

A jak se takovým potížím vyhnout?

Základem je porada s odborníkem, který ví, jak správně chloupky odstranit. V takovém případě se můžeš zeptat třeba na gyndě, kde by ti měli být schopni odpovědět. Pokud si chceš ovšem poradit sama, není lehčí pomoci. Namísto žiletky používej dezinfikovaný elektrický strojek. V případě, že strojek nechceš, používej na každé holení vždy novou žiletku. Ohledně voskování – to raději ponech stranou, díky této studii totiž vyšlo najevo, že depilace za pomocí vosku zvyšuje riziko pohlavních chorob. Tvoje kůže je po voskování mnohem náchylnější a je tak pravděpodobnější, že chytíš něco nepříjemného. A obecně ke zdravotním komplikacím po holení jsou náchylnější obézní nebo silnější ženy. Naopak černošky a ženy hispánského původu na tohle moc netrpí.

Čísla na závěr

Na závěr jen ještě nějaká čísla. Po tomto testu se pouhých 44 žen rozhodlo s holením přestat. 41 % se rozhodlo právě z důvodu nepříjemností provázejících holení, 11,4 % se přestalo holit kvůli nedostatku sexuálního života, 7,1 % se ochlupení líbí, 14 žen přestalo kvůli tomu, že otěhotnělo a ostatních 31 % mělo svoje vlastní důvody. A co ty?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář