Už dávno bys mohla mít svou vysněnou postavu, kdyby tu nebyl jeden velký problém. Motivace. První dva dny se ještě dokážeš ke cvičení donutit, ale pak už to jde z kopce? Pravděpodobně si ztratila, nebo dokonce ani nenašla tu správnou motivaci.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Už dávno bys mohla mít svou vysněnou postavu, kdyby tu nebyl jeden velký problém. Motivace. První dva dny se ještě dokážeš ke cvičení donutit, ale pak už to jde z kopce? Pravděpodobně si ztratila, nebo dokonce ani nenašla tu správnou motivaci. Jenže jak je možné, že slavné modelky mají tak skvělé postavy? Kouzlo je v jejich osobních trenérech, kteří jim potřebnou motivaci dodají. Trenéra si ale platit nemusíš. Stačí, když začneš myslet pozitivně!

Najít správnou motivaci je nezřídka mnohem složitější, než pak doopravdy cvičit.

Najít správnou motivaci je nezřídka mnohem složitější, než pak doopravdy cvičit.

Dělej, co tě baví!

Úplným základem pro splnění tvého cíle je vybrat si aktivitu, která tě baví. Nemusíš se nutně hlásit na zumbu, protože je “in”, když víš, že nemáš v těle zrovna rytmus. Nemusíš se nutně hlásit na aerobik, protože tam chodí kámoška. Vyber si aktivitu, která tě baví a zároveň se zaměřuje na partie, které si chceš vyrýsovat. Dobré je, když se v blízkosti bude nacházet něco, čím se můžeš odměnit (např. sauna, výřivka). To můžeš pojmout jako menší formu motivace ;-) Odměna za pokroky a výdrž je důležitá, nezapomeň si tedy udělat po cvičení čas na sebe. Zajdi na manikúru, s kamarádkou na pizzu, kup si něco na sebe…

Ať o tom ví veřejnost!

Dej vědět veřejnosti o svých cílech, nebo zkrátka o tom, že hubneš. Dočkáš se podpory a možná se k tobě dokonce někdo přidá, vždyť ve dvou se to lépe táhne. Mysli pozitivně. Stanov si malé cíle, které jsou pro tebe splnitelné. Zapisuj si své pokroky na blog či do deníčku. Není nic lepšího, než když se každý týden vyfotíš a pak sleduješ na své postavě změny. Pokud ses rozhodla jít každý večer běhat, dodrž to, i přestože je třeba špatné počasí. Nepůjdeš jednou, nepůjdeš ani podruhé a začneš hledat výmluvy, proč nejít ani potřetí. Zato pokud vydržíš a po dvacet dní si zkrátka menší večerní trénink uděláš, nebudeš pak chtít takovou dobu jen tak zahodit.

Motivační věty

Mě osobně pomáhá následující věc. V počítači mám složku, kam si hromadím různé motivační fotky a citáty, které nacházím na internetu. Než jdu cvičit, tak si je pročtu a hned se mi chce víc :-) Přikládám některé citáty pro inspiraci.

Můžeš mít výsledky, nebo výmluvy, ale ne obojí.

Můžeš dosáhnout čehokoliv, pokud jsi schopná odprostit se od myšlenky, že to nedokážeš.

Nikdo nemůže jít a změnit začátek, ale každý může teď začít a změnit konec.

Jedna zásadní věc, která stojí mezi tebou a tvým snem, je ochota začít, odvaha pokračovat a víra to dokončit.

Udělám to, nebo budu celý život závidět.

Pokud nemůžeš létat, běž. Pokud nemůžeš běžet, jdi. Pokud nemůžeš jít, plaz se. Hlavně nepřestávej.

Nemusíš být dobrá, abys začala, ale musíš začít, aby ses stala dobrou.

Nikdy nebudeš litovat toho, jak tvrdě jsi pracovala. Jenom toho, že jsi nepracovala dost tvrdě.

Nejsou překážky, jen slabá vůle.

Tvrdá práce dokáže zničit talent, pokud talent nepracuje dost tvrdě.

Nestane se to přes noc, tak pokračuj.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář