Dlouhé stání, nedostatek hydratace, vitamínů i minimální péče ve spojení s dalšími škoditeli mají za následek to, že objevuješ suchá místečka na nohou, především na patách a bříškách prstů.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Dlouhé stání, nedostatek hydratace, vitamínů i minimální péče ve spojení s dalšími škoditeli mají za následek to, že objevuješ suchá místečka na nohou, především na patách a bříškách prstů. Čeká tě rande, zábavná akce, setkání s kámoškou nebo obyčejná procházka městem? Máš dokonale vyladěný look a najednou narazíš na překážku, která bije do očí – suché nohy a popraskané paty.

Hledáš něco rychlého a nenáročného, co by dalo tvé nožky do kupy? Inspiruj se následujícími radami.

Hledáš něco rychlého a nenáročného, co by dalo tvé nožky do kupy? Inspiruj se následujícími radami.

Podvodní svět

Své nohy připrav na zdokonalení a to pomocí regenerační lázně. Voda by neměla být příliš horká ani studená. Lázeň by měla obsahovat výtažek z heřmánku, řepíku, tea tree nebo aloe vera či mořskou sůl. Jestli nemáš po ruce prodejné přísady nebo olejíčky, díky kterým připravíš lázeň pro nohy i paty, můžeš do lázně použít silně vylouhovaný čaj, třeba z již zmíněného heřmánku, který smícháš společně s vodou. Nohy a zároveň i paty získají dobrou péči a tím je můžeš připravit na další regenerační procedury.

Žiletka nejen na holení

Na ztvrdlou a těžce odstranitelnou kůži jen tak něco nezabere a proto je třeba využít pomůcky, která si s ní lehko poradí. Škrabka neboli žiletka na paty odstraní to nejhorší a zjednoduší ti další zkrášlování tvých pat. Se škrabkou však zacházej s opatrností, protože stačí chvilka nepozornosti a nohy i paty mohou být terčem nepříjemného poranění. Zbav se opravdu té nejtvrdší kůže a zbytek nech na dalších regenerátorech. Pokud tvé paty vlastní menší kousek výčnělku s citem ho odstřihni, ale dál nezasahuj. Řada žen má totiž ve zvyku používat na paty kleštičky, s kterými pracně odštípávají větší plochu na patách, což rozhodně nezbaví problému, nýbrž je zhorší.

Vydrhnutí do jemnosti

Další, kdo na řadu přichází, je velice známá a oblíbená pemza. Ta odstraní menší části kůže a paty vyleští do hladka. Použít se dá na místa pod prsty a vyladí i nerovnosti chodidel. Pemzu je nejlepší použít po regenerační lázni, čímž docílíš snadnější úpravy. Nohy budou poté velice jemné, že po prasklinkách nebudou už památky. Za to se ti nohy i paty odvděčí svou krásou.

Hebká jako samet

Peeling dokonale zjemňuje pokožku, zároveň hbitě odstraní odumřelé buňky a novým dá přednost vývinu. Stačí nanést trochu peelingové směsi na paty a pár minutek krouživým způsobem nohy masírovat. Peeling si můžeš zakoupit v drogériích nebo si jej připravit podomácku díky kuchyňské soli nebo cukru. Obě tyto přísady mají na nohy, zejména paty, velmi dobrý vliv a zjemňující účinky jsou zaručeny. Sůl nebo cukr použiješ tak, že jej trošku vezmeš do dlaně a mokré nohy i paty promasíruješ. Pokud cítíš, že to opravdu hodně drhne, není na škodu nanést na mokré nohy trošku hydratačního krému a opět promasírovat s cukrem nebo solí. Tvé nohy budou krásně vláčné a hebké. Pokud vlastní tvé paty nebo jiná oblast na spodní části nohy i otevřenou ranku, vyhni se soli a ostatní peelingovým přípravkům, které by mohly kůži podráždit a vyvolat nepříjemné obtíže.

Krémem vymazlené nohy

Závěrem nanes na nohy, zejména na paty, které potřebují hydrataci víc, větší množství hydratačního, nepříliš mastného krému. Následně je na chvíli zabal do bavlněných kosmetických ponožek, které jsou dobře savé a umožní lepší vstřebávání krému. Během několika minut budou tvé nohy i paty dokonale hladké bez suchých míst. Pokud mají tvé paty hlubší a větší praskliny, nikoliv krvavé, znamená to, že jim není věnována dostatečná péče. Tyto rozsáhlejší praskliny se ovšem jen tak nezatáhnou, a proto je potřeba vytasit na ně zbraň, po které vymizí. Dobrým tipem pak může být výrobek Scholl na rozpraskané paty, nebo výrobek od Oriflame Feet up na rozpraskané paty, které během několika dnů dají vše do pořádku.

Ošetřující procedury pro dlouhodobý efekt

Po odstranění akutních prasklinek je dobré nezapomínat ani na prevenci, která zhoršení může mnohdy zabránit. Proto svým chodidlům čas od času věnuj příjemné procedury, se kterými zabráníš dalšímu hlubšímu popraskání a vysoušení.

Síla olivového oleje

Těsně před spaním své nohy potěš masáží s olivovým olejem a zabal je to bavlněných ponožek, abys zabránila umaštění postele. Tvé nohy a samozřejmě i paty budou po oleji krásně jemné a dostatečně hydratované.

Medová koupel

Do lavoru si připrav přiměřené množství teplé vody a dvě až tři lžičky medu. Nech nohy hýčkat přibližně dvacet minut a opláchni. Opět získají příjemnou hebkost a vláčnost. Tuto proceduru můžeš opakovat častěji a je vhodná i při akutních potížích.

Citronáda v jiné podobě

I citron si výborně poradí s vyladěním suchých chodidel. Postačí ti k tomu pár kapek a k lepšímu nanášení i vazelína. Chvíli své nohy, a nezapomínej i na paty, promasíruj a nech směs vstřebat do kůže. Jestliže si příznivcem koupelí, smíchej několik kapek citronu s teplou vodou a přibližně deset minut nech nohy hýčkat. Tuto koupel můžeš provádět i v případě, kdy se potýkáš s akutními problémy. Pak je lepší pro dobrý efekt provádět koupel po dobu sedmi dnů do odeznění potíží.

Vzácná růžová voda jak pro princezny

Malá lahvička této vodičky dokáže opravdové zázraky. Její účinky jsou hojivé, protizánětlivé a je všestranným pomocníkem v kosmetice. Její regenerační účinek si hravě poradí i s obnovením kůže na chodidlech. Připrav si růžovou vodu spolu s glycerínem. Tuto směs nanášej na paty i celé nožky a to nejlépe pravidelně. Při akutním problému směs používej až do odeznění suchosti a popraskání.

Banánové řádění

Pouhých pár plátků banánů dokáže hravě zahnat aktuální starosti a poradí si dokonale i s prevencí. Nakrájej si dostatečné množství plátků a aplikuj na nohy i paty. Chvilku je masíruj a následně je opláchni střídavě studenou a teplou vodu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

Komentáře nejsou povoleny.