Podle nejnovějších zjištění vědců je mnohem lepší spát v noci tak, jak tě příroda stvořila, než se tísnit v sexy negližé. Pojď se podívat na jejich argumenty a výsledky.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Hambanté spaní ti může přinést mnoho výhod

Vědci řekli… spi nahá!

Pyžama zahřejí, noční košilky větrají, negližé jsou sexy. I když má prádlo na spaní něco do sebe, podle studie National Sleep Foundation, kterou provedli vědci v USA, totiž vychází najevo, že pro zdraví je lepší úplně něco jiného. Spát „na Adama“ a „na Evu“ neboli, jak tě příroda stvořila je mnohem více zdraví prospěšné, než by se mohlo na první pohled zdát. Nejenže takové hambanté spaní podporuje mezi partnery intimitu a vzájemné porozumění, ale má také mnoho zdravotních výhod a to jak pro muže tak ženy. Jen se podívej, proč bys měla pyžamo vyřadit ze svého šatníku a naučit se spát nahatá.

Nahota podporuje intimitu

Dříve lidé naprosto běžně spali nazí – žádná pyžama neexistovala, stejně jako stud. Nahé lidské tělo je normální věc a rozhodně by nemělo být tabu. Alespoň mezi partnery ne. Když spolu budete v posteli spát nazí, nejenom že se posilní pouto mezi vámi, ale také vzroste vzájemná intimita. A ta je ve vztahu velmi důležitá. Díky „svobodě“ bez pyžama se budeš cítit víc sexy a milující, navíc pohled na odhalenou lidskou kůži zvyšuje potřebu se jí dotýkat. A to vede k dalším sexuálním kontaktům a vzrušujícím věcem. Ženy, které se navíc před partnery stydí, získají díky nahatému spaní větší důvěru a zlepší svůj vztah ke svému tělu. A sex při rozsvíceném světle tak už nikdy nebude problém.

Zdravotní výhody

Naše tělo se umí samo ochlazovat a zahřívat. Jenomže když si na sebe vezmeme pyžamo, může docházet k našemu přehřívání a následně špatnému spánku. K dosažení zdravého spánku bys měla usínat v chladnější místnosti a nejlépe nahá. Při nižší teplotě se mnohem lépe a rychleji usíná a navíc při přehřívání těla se zvyšuje riziko vzniku kožních nemocí. Ženy, které spí nahé, trpí mnohem méně často kvasinkovou infekcí, a podobně také muži spánkem „na Adama“ předcházejí vzniku plísňových infekcí ve slabinách. Navíc také může u mužů, kteří se v noci přehřívají, klesat jejich přirozená hladina testosteronu.

Ušetříš?

Zlepšením sexu a uniknutím kvasinkám ale výhody nahého spánku nekončí. Jen si vezmi, kolik ušetříš, když si nebudeš muset kupovat sexy spodní prádlo, které stojí majlant. Sice tvého přítele potěší, když si na sebe něco takového vezmeš, ale ruku na srdce, stejně tě mnohem raději uvidí nahou. Tak mu to dopřej a sama si tak zajisti dobrý a zdravý spánek.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář